Anatomia funkcjonalna dna miednicy - uroginekologia. Kurs praktyczny na preparatach nieutrwalonych
Kurs praktyczny na preparatach nieutrwalonych
O szkoleniu
Zapraszamy fizjoterapeutów uroginekologicznych na wyjątkowy kurs kadawerowy z „Anatomia funkcjonalna dna miednicy - uroginekologia. Kurs praktyczny na preparatach nieutrwalonych”. Kurs składa się z części teoretycznej (wykłady) i praktycznej (pokaz anatomii na preparacie nieutrwalonym formaliną) oraz pokaz technik operacyjnych ( w tym prezentacja systemu BULKAMID ). Całość poprowadzą doświadczeni Instruktorzy – lek. Hanna Szweda, lek. Mateusz Maślanka, mgr Martyna Romanowska-Naimska.
Zapraszamy!

Czytaj więcej Czytaj mniej
Program
Dzień 1
Rejestracja
Rozpoczęcie szkolenia, przedstawienie kwestii organizacyjnych
Część teoretyczna:

Anatomia prawidłowa dna miednicy - dr Mateusz Maślanka
Dynamiczna funkcja mięśni i struktur dna miednicy z wykorzystanym USG - mgr Martyna Romanowska-Naimska
Przerwa kawowa
Zabiegi uroginekologiczne w obszarze dna miednicy przywracające funkcję - dr Hanna Szweda
Lunch
Część praktyczna

Pokaz anatomii:
- Mm. warstwy powierzchownej
- Mm. warstwy głębokiej
- Kompleks zwieraczy odbytu
- N. Sromowy - kanał Alcocka
- Unaczynienie miednicy mniejszej
- Łechtaczka
- K. guziczna
- Otwór zasłoniony
- Więzadła :krzyżowo-guzowe, krzyżowo-kolcowe, krzyżowo-maciczne
- Pęcherz, Cewka, Macica, Odbytnica
- Promontorium, więzadło podłużne kręgosłupa, splot podbrzuszny

Techniki operacyjne:
- Poziomy de Lancey
- Defekty
- System więzadłowy
- Miejsca przymocowania siatek/taśm - implikacje kliniczne
- Ostrzyknięcie cewki moczowej materiałami wypełniającymi (Bulkamid)
- Macica, Jajowody, Jajniki, Cewka, Odbytnica - Cystocele, Rectocele, Histerocele, Uretrocele
Zakończenie szkolenia
Wykładowcy
  lek. Hanna Szweda
  Specjalista położnictwa i ginekologii, wykładowca Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, organizator i wykładowca na licznych kursach dla lekarzy i fizjoterapeutów. Od ponad 10 lat, szczególny obszar zawodowych zainteresowań pani doktor stanowi uroginekologia, w tym przede wszystkim kompleksowa diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu, nawracających stanów zapalnych oraz różnego rodzaju dolegliwości związanych zaburzeniami statyki narządów miednicy mniejszej (np. obniżenie pęcherza, odbytnicy, wypadanie macicy, dyskomfort przy współżyciu). Pani doktor wykonuje badania usg, badania urodynamiczne, stosuje leczenie zachowawcze (m in. fizjoterapia, pessaroterapia, farmakoterapia) oraz wykonuje zabiegi operacyjne, preferując metody małoinwazyjne, jak najmniej obciążające dla pacjentek.
  lek. Mateusz Maślanka
  Obecnie odbywa specjalizacje z neurochirurgii w Oddziale Neurochirurgicznym Szpitala Dziecięcego im. prof. J. Bogdanowicza oraz w Klinice Neurochirurgicznej w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.
  Asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, CB, WUM.
  Współpracuje z CEM od 2016 r. prowadząc kursy głównie w zakresie anatomii głowy i szyi oraz anatomii narządów wewnętrznych.
  mgr Martyna Romanowska-Naimska
  Fizjoterapeutka, specjalizująca się w terapii zaburzeń urologicznych, ginekologicznych i proktologicznych. Od 5 lat prowadzi swój gabinet fizjoterapii dna miednicy PELVITA w Warszawie. Na co dzień współpracuje również z HIFU CLINIC – Klinika Urologii i Centrum Leczenia raka Prostaty oraz Szpitalem św. Elżbiety w Warszawie. Prowadzi spotkania oraz warsztaty dla pacjentów oraz fizjoterapeutów odnośnie zdrowia intymnego i możliwości fizjoterapii w zaburzeniach takich jak nietrzymanie moczu, zespoły bólowe miednicy, zaburzenia seksuologiczne i reedukacja po porodzie. Jest członkiem międzynarodowych towarzystw naukowych : IUGA – Intrernational Urogynecological Association oraz ICS – International Continence Society. IPPS, ICCS, CONVERGENCE PP
Warunki uczestnictwa
Termin: 17 listopada 2022 r. (czwartek)
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Brzeska 12, Warszawa (wjazd od ul. Markowskiej 9)
Budynek G, wejście C
Na terenie placówki jest dostępny parking

Koszt uczestnictwa: 1400 zł brutto
*dla uczestników PERINEA – SZKOŁA PERINEOLOGII – 1200 zł brutto


Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w programie, przerwy kawowe, lunch, zaświadczenie udziału w kursie. Cena nie obejmuje kosztu noclegu.
Warunki udziału: przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego faksem lub elektronicznie oraz dokonanie wpłaty po otrzymaniu potwierdzenia udziału, nie później niż w dniu spotkania.

Potwierdzenie zgłoszenia:
O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność.
Ilość miejsc ograniczona.
Przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem i/lub faksem zawierającym szczegółowe informacje organizacyjne oraz zasady płatności i numer rachunku bankowego Organizatora. Potwierdzenie prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

Warunki rezygnacji:
Rezygnacja z udziału po 20 października 2022 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 20 października 2022 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku niemożności wzięcia udziału w spotkaniu można wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne:
Centrum Edukacji Medycznej, ul. Brzeska 12, 03-737 Warszawa
Partnerem szkolenia jest PERINEA SZKOŁA PERINEOLOGII, GIN-MEDICAL Sp. z o.o. oraz Swixx BioPharma Sp. z o.o.
Galeria
Fizjoterapeuta
Ginekolog
Urolog
Narządy wewnętrzne
Zakończone wydarzenie