social icon social icon social icon social icon
Przeszczep włosów
10/09/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy
Czas trwania
9:00-17:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Ilość miejsc
12

W związku z rosnącym zainteresowaniem zabiegami przeszczepu włosów, pragniemy zaprosić zainteresowanych lekarzy do udziału w kursie poświęconym temu zagadnieniu. Kurs ma na celu przygotować uczestników do samodzielnego prowadzenia pacjentów dotkniętych problemem łysienia, przeprowadzeniu zabiegu przeszczepu włosów, kompleksowej opieki po przeszczepie. Kursanci nauczą się wykonywać przeszczep metodą FUE, czyli pobrania pojedynczych mieszków włosowych.

Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną, obejmująca fizjopatologię łysienia, omówienie leczenia zachowawczego, zabiegowego i wspomagającego, omówienie anatomii niezbędnej do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu, projektowanie linii włosów oraz praktyczną, obejmującą ćwiczenia na cadaverach. Dla zainteresowanych przewidziana jest możliwość uczestniczenia w zabiegu z zastosowaniem systemu robotycznego ARTAS.

09:00
Rozpoczęcie kursu, przedstawienie spraw organizacyjnych.
09:05
Wykład: 1. Rys historyczny 2. Wzrost włosa, przyczyny łysienia, anatomia 3. Diagnostyka 4. Metody niezabiegowe i małoinwazyjnej leczenia łysienia 5. Dostępne metody zabiegowe 6. Ocena przedzabiegowa i przygotowanie do zabiegu 7. Znieczulenie miejscowe i przewodowe.
10:45
Przerwa kawowa.
11:00
Wykład: 8. Projektowanie przeszczepu 9. Harvesting 10. Sitemaking 11. Implantacja 12. Przeżycie graftów 13. Zalecenia pozabiegowe 14. Proces gojenia 15. Różnice w leczeniu kobiet 16. Przeszczepy brwi i brody 17. Dyskusja
13:00
Lunch
13:30
Ćwiczenia praktyczne na kadawerach: 1. Znieczulenie 2. Ekstrakcja 3. Sitemaking 4. Implantacja
17:00
Zakończenie kursu i wręczenie zaświadczeń z punktami edukacyjnymi
* Dla osób zainteresowanych - Robotyczny przeszczep włosów ARTAS (uczestniczenie w zabiegu, terminy do ustalenia indywidualnie z Prowadzącym)

lek. Antoni Krajewski

Chirurg, lekarz medycyny estetycznej. Jest absolwentem Akademi Medycznej w Łodzi. Od 2012 roku specjalizuje się w zakresie chirurgii ogólnej w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.

Do jego zainteresowań należą: chirurgia ogólna, naczyniowa, estetyczna oraz przeszczep włosów. Uczestnik wielu międzynarodowych szkoleń i sympozjów poświęconych tej tematyce.

W 2018 roku odbył szkolenie z zakresu robotycznych metod przeszczepu włosów pod kierownictwem dr. Alamoutiego w Niemczech, w 2019 roku trzymiesięczny staż z zakresu chirurgii plastycznej w Szpitalu im. Orłowskiego w Warszawie.

Termin:

10 września 2023 r.

Miejsce:

Centrum Edukacji Medycznej

Mera Park Wawer

ul. Bysławska 84

04-993 Warszawa.

Koszt uczestnictwa:

4200 (zw).

Koszt uczestnictwa obejmuje:

• udział w szkoleniu,
• przerwy kawowe,
• zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Warunki udziału:

• Kliknij przycisk „Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
• Opłać kurs, po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

• o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność,
• liczba miejsc ograniczona,
• przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zawierającym:

– szczegółowe informacje organizacyjne,
– zasady płatności,
– numer rachunku bankowego Organizatora.

Potwierdzenie udziału prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu „Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiernie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 27 sierpnia 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl. Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 27 sierpnia 2023 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne:

Centrum Edukacji Medycznej

Mera Park Wawer

ul. Bysławska 84

04-993 Warszawa

Koszt udziału 4200 zł (zw)

  Otrzymuj powiadomienia o najnowszych szkoleniach

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. i innych podmiotów z Grupy LUX MED komunikacji marketingowej, której celem jest w szczególności promocja usług oraz towarów oferowanych przez te podmioty, informowanie o wydarzeniach dotyczących ich działalności oraz promowanie pro-zdrowotnego stylu życia, przy wykorzystaniu moich danych.

  Administratorami Twoich danych są spółki z Grupy LUX MED czyli podmioty powiązane organizacyjnie lub kapitałowo z Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe, w szczególności adres e-mail oraz numer telefonu w związku udzielonymi nam zgodami na przesyłanie komunikacji marketingowej oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Przypominamy, że wyrażenie którejkolwiek ze zgód jest w pełni dobrowolne i że możesz w każdym czasie odwołać udzielone nam zgody. Kliknij tutaj aby zapoznać się z całą notą informacyjną.

  Nasi partnerzy
  • Net4doctor
  • Kroton
  • Carolina
  • Arthrex
  • Strauman
  • Poats
  • Kaldental
  • Alphabio
  • Techdaw
  • Ptu
  • Osto
  • Pte
  • Ptnw
  • Skn