USG moszny w diagnostyce niepłodności męskiej
Program
Dzień 1
Rejestracja uczestników
Podstawy teoretyczne ultrasonografii moszny:

• 9:00 – 10:20 Anatomia ultrasonograficzna narządów moszny, sprzęt i technika badania
• 10:30-12:00 Ultrasonografia moszny w diagnostyce niepłodności męskiej- patologie obturacyjne i nieobturacyjne
Lunch
Warsztaty - praca własna z aparatami USG pod nadzorem konsultanta - badania pacjentów
TEST. Zakończenie warsztatów. Wydanie zaświadczeń.
Wykładowcy
    Agnieszka Chomicz - urolog, F.E.B.U, androlog - kierownik naukowa kursu
    kierownik naukowa kursu - jest specjalistką urologii, andrologii klinicznej, certyfikowaną ultrasonografistką, dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej, autorką doniesień i publikacji naukowych oraz redaktorką w oficjalnym dwumiesięczniku Polskiego Towarzystwa Urologicznego - „Przeglądzie Urologicznym”. W 2018 roku uzyskała prestiżowy międzynarodowy tytuł FEBU (Fellow of the European Board of Urology). Pani doktor wykonuje w codziennej praktyce ponad 2000 badań ultrasonograficznych rocznie, zarówno u dorosłych jak i dzieci. Zakres wykonywanych badań obejmuje USG moszny, USG prącia, USG transrektalne prostaty, pęcherzyków nasiennych, nasieniowodów, USG układu moczowego, a także unikalne USG cewki moczowej męskiej (sonouretrografia). Ultrasonografię wykorzystuje przede wszystkim w diagnostyce schorzeń urologicznych i andrologicznych, jak również w diagnostyce niepłodności męskiej oraz w urologii estetycznej. Pani doktor przeprowadza również zabiegi z zastosowaniem ultrasonografii (ultrasonografia zabiegowa) tj. biopsja stercza pod nadzorem TRUS, biopsja fuzyjna stercza (konsolidacja obrazowania mpMRI i TRUS), punkcje torbieli prostaty/pęcherzyków nasiennych, wodniaków, jąder pod nadzorem TRUS. Ukończyła wiele zagranicznych szkoleń z zakresu ultrasonografii m.in. z Londynie, Barcelonie, Kopenhadze, Florencji. Specjalizację urologiczną odbywała w Niemczech i w Polsce. Część szkolenia specjalizacyjnego odbyła w Kilonii w Universitätsklinikum Schleswig-Holstein, Campus Kiel. Specjalizację ukończyła w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie. W 2017 roku uzyskała nadany przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne certyfikat "USG w urologii". W 2018 roku zdała egzamin specjalizacyjny w urologii uzyskując prestiżowy międzynarodowy tytuł the Fellow of the European Board of Urology (FEBU). W 2019 roku uzyskała tytuł androloga klinicznego nadany przez Polskie Towarzystwo Andrologiczne. W 2021 roku ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe "Medycyna estetyczna dla lekarzy" na GWSH.
Warunki uczestnictwa
Termin: 27 października 2022 r. (czwartek)
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Brzeska 12, Warszawa (wjazd od ul. Markowskiej 9), Budynek G wejście C

Koszt szkolenia: 1590 zł brutto

Bezpłatny parking dla uczestników szkolenia.

Koszt uczestnictwa obejmuje:
• udział w szkoleniu,
• przerwy kawowe,
• zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi
Warunki udziału:
• Kliknij przycisk „Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia
• Opłać kurs, po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:
• o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność.
• liczba miejsc ograniczona.
• przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zawierającym:
> szczegółowe informacje organizacyjne
> zasady płatności
> numer rachunku bankowego Organizatora.
Potwierdzenie udziału prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu "Wiadomość do Organizatora". Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 6 października 2022 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 6 października 2022 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne:
Centrum Edukacji Medycznej, ul. Brzeska 12, 03-737 Warszawa
KONTAKT: +48 885 881 864 / 785 556 600
szkolenia@cem-med.pl
Androlog
Internista
Onkolog
Urolog
Moszna
Zakończone wydarzenie