social icon social icon social icon social icon
Akademia Anatomii Sekcyjnej | moduł 1. Kolano w praktyce fizjoterapeuty - praktyczny kurs z pokazem anatomicznym
02/03/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Cykl kursów kadawerowych dla fizjoterapeutów Moduł 1.

UWAGA - nowa edycja kursu - 2 marca 2024r.

Czas trwania
09:00-18:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Ilość miejsc
12

Akademia Anatomii Sekcyjnej to 5 modułów.

Poniżej zagadnienia, terminy oraz Prowadzący poszczególne moduły.

Aby poznać więcej szczegółów, wystarczy kliknąć w tytuł szkolenia.

UWAGA: udział we wszystkich modułach – zniżka 10% – link do zapisu: Akademia Anatomii Sekcyjnej | Moduł 1-5. pełny udział w Akademii Anatomii Sekcyjnej – Centrum Edukacji Medycznej CEM

 

moduł 1 Kolano w praktyce fizjoterapeuty. Praktyczny kurs z pokazem anatomicznym

 

mgr Marcin Plenzler
dr n. med. Robert Śmigielski
mgr Dariusz Straszewski
nowy termin: 02.03.2024
moduł 2 Anatomia narządów jamy brzusznej. Praktyczny kurs na preparacie nieutrwalonym

 

mgr Tomasz Jurkiewicz
dr n. med. Mateusz Maślanka
07.10.2023
moduł 3 Anatomia prawidłowa i kliniczna miednicy i narządów moczowo-płciowych dla potrzeb rehabilitacji

 

dr n. med. Mateusz Maślanka 03.12.2023
moduł 4 Kompleksowe usprawnianie po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego

 

mgr Marcin Plenzler 16.12.2023
moduł 5 Anatomia i biomechanika kręgosłupa lędźwiowego pod kątem terapeutycznym – praktyczny kurs z pokazem anatomicznym mgr Tomasz Jurkiewicz
dr n. med. Mateusz Maślanka
03.02.2024

Kurs podstawowy „Kolano w praktyce fizjoterapeuty” to specjalistyczny kurs przeznaczony zarówno dla doświadczonych terapeutów, jak i młodych adeptów fizjoterapii chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu kompleksowej terapii stawu kolanowego.

Staw kolanowy to najbardziej skomplikowany i podatny na uszkodzenia staw w ciele człowieka. Szczegółowa wiedza z zakresu anatomii i biomechaniki stawu kolanowego stanowi kluczowy element budowania nowoczesnej strategii fizjoterapii zarówno pod kątem terapii manualnej, jak i prawidłowego doboru ćwiczeń funkcjonalnych.

W tym celu postanowiliśmy stworzyć jedyny taki na rynku kurs dedykowany fizjoterapeutom z pokazem anatomicznym „live” na preparacie nieutrwalonym – kadawerze, podczas którego będziemy odkrywać na nowo tajniki anatomii i biomechaniki kolana.

Uczestnik będzie miał niepowtarzalną szansę zobaczyć, dotknąć, poruszać preparatem na poszczególnych etapach preparowania oraz wysłuchać praktycznych wskazówek i najnowszej wiedzy z zakresu anatomii i biomechaniki. Pozostała część kursu będzie nastawiona na maksymalną ilość wiedzy praktycznej: jak efektywnie leczyć manualnie oraz dobierać ćwiczenia w codziennej pracy z pacjentem „kolanowym”. Będziemy również wspólnie rozwiązywać najczęściej występujące problemy w skutecznej terapii stawu kolanowego, takie jak: brak zakresu ruchu, przewlekły ból, słaba efektywność zadanych ćwiczeń.  Poruszymy również zagadnienie najczęstszych „błędów i powikłań” po wybranych urazach i zabiegach operacyjnych oraz w jaki sposób możemy z nimi walczyć lub zminimalizować ryzyko ich powstania.

Staw kolanowy jest szczególnie wrażliwy na różnego rodzaju inne problemy somatyczne oraz psychosomatyczne, dlatego też przeanalizujemy w sposób holistyczny najczęstsze przykłady powiązań metabolicznych, dietetycznych, naczyniowych z przyczyną powstawania patologii w obrębie kolana – wiedza ta pozwoli fizjoterapeutom na osiągniecie większej skuteczności terapii, a jej efekty będą bardziej trwałe.

Poruszymy zagadnienie badań obrazowych i tego w jaki sposób dostęp do wyników oraz zdolność ich prawidłowej interpretacji może mieć znaczenie w poprawie efektywności terapii (a czasem decydować o sukcesie całego procesu usprawniania).

Wartościowym uzupełnieniem będą materiały z codziennej praktyki w formacie tzw. „case study” ukazujące realne problemy pacjentów.

W trakcie kursu Uczestnik:

 • zapozna się z najnowszą wiedzą dotyczącą anatomii i biomechaniki stawu kolanowego w nowoczesnej i namacalnej formie
 • otrzyma wiedzę praktyczną jak postępować manualnie ze stawem kolanowym
 • będzie uczył się oceny funkcjonalnej kolana pod kontrolą USG
 • będzie uczył się holistycznego podejścia do terapii poznając różnego rodzaju zależności pomiędzy stawem kolanowym, a innymi zaburzeniami strukturalnymi, jak również psychogennymi wpływającymi bezpośrednio na przyczynę problemu oraz brak pozytywnych efektów terapii
 • pozna skuteczne techniki manualne pozwalające w szybki sposób zmniejszyć dolegliwości bólowe lub np. poprawić zakres ruchu
 • zapozna się z najbardziej efektywnymi ćwiczeniami z uwzględnieniem celu jaki chcemy osiągnąć (poprawa zakresu ruchu, wzrost siły mm, poprawa propriocepcji itd.)

Zdobycie praktycznego doświadczenia i umiejętności przełoży się na lepsze przygotowanie do pracy z pacjentami i wykonywania różnych technik terapeutycznych.

09:00
Powitanie, przedstawienie zasad oraz programu kursu
09:10
Anatomia na żywo – pokaz cadaverowy
11:45
Przerwa kawowa
12:00
USG i MRI — użyteczne i wartościowe narzędzia w rękach terapeuty - część praktyczna
13:00
Przerwa na lunch
13:30
Jak rozwiązywać najczęstsze problemy bólowe, funkcjonalne w obrębie kolana? - pokaz praktyczny najskuteczniejszych technik manualnych, powięziowych oraz ćwiczeń funkcjonalnych – część praktyczna
16:30
Przerwa kawowa
16:45
Holistyczne podeście do terapii stawu kolanowego - jak powiązać i rozwiązać inne problemy zdrowotne z zaburzeniami w obrębie kolana (teoria oraz przykłady technik manualnych wspomagających pracę narządów wewnętrznych oraz redukujących nadmierne napięcie stresogenne) - wykład/część praktyczna
17:45
Dyskusja i zakończenie kursu oraz wydanie zaświadczeń

dr n. med. Robert Śmigielski

Specjalista ortopedii i traumatologii. Szczególne obszary zainteresowań to: chirurgia stawu kolanowego i ramiennego, leczenie patologii ścięgna Achillesa z uwzględnieniem zabiegów rekonstrukcyjnych, w tym plastyki więzadeł i przeszczepów chrząstki, leczenie urazów sportowych.

mgr Marcin Plenzler

Od blisko 15 lat (w tym od ponad 12 przy ścisłej współpracy z dr Śmigielskim) specjalizuje się w kompleksowej terapii stawu kolanowego leczonego zachowawczo jak i operacyjnie. Pomysłodawca, współautor oraz wykładowca licznych szkoleń w zakresu rehabilitacji ortopedycznej. Miłośnik terapii powięziowej, kompleksowej terapii manualnej oraz biomechaniki ciała człowieka.

mgr Dariusz Straszewski

fizjoterapeuta z bardzo dużym doświadczeniem w fizjoterapii ortopedycznej. Od ponad 20 lat współpracuje z dr Śmigielskim. Wielokrotny wykładowca licznych szkoleń w zakresu rehabilitacji ortopedycznej. Dyplomowany coach zdrowia oraz specjalista w walce w bólem.

Termin: 2 marca 2024 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 2100 zł brutto

Warunki udziału:
• Kliknij przycisk „Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
• Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  –  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie po uzyskaniu pieczątki CEM

Potwierdzenie zgłoszenia:
• Liczba miejsc jest ograniczona.
• Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
• Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
• O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 12 lutego 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl.
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 12 lutego 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo dla zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Med Coach to ceniony organizator szkoleń specjalistycznych dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Firma została założona w 2016 roku, z pomysłu małżeństwa fizjoterapeutów, którzy chcąc regularnie podnosić swoje kwalifikacje, postanowili zapraszać do współpracy Instruktorów z Polski oraz świata, umożliwiając wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w kursach na najwyższym poziomie.

Do dnia dzisiejszego nasz partner Med Coach zrealizował ponad 1000 szkoleń stacjonarnych i webinarów, a liczba absolwentów kursów przekroczyła liczbę 20 000! Wszystkie kursy Med Coach są dostępne na stronie www.med-coach.pl

Motto przewodnie Med Coach to „szkolenia dla wymagających”.  Myśl ta wspiera misję firmy, czyli organizację szkoleń dla specjalistów fizjoterapii i osteopatii ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i organizacyjną.

Cieszymy się, że Med Coach jest partnerem organizacyjnym projektu Akademia Anatomii Sekcyjnej.

Koszt udziału 2100 zł (zw)

  Otrzymuj powiadomienia o najnowszych szkoleniach

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. i innych podmiotów z Grupy LUX MED komunikacji marketingowej, której celem jest w szczególności promocja usług oraz towarów oferowanych przez te podmioty, informowanie o wydarzeniach dotyczących ich działalności oraz promowanie pro-zdrowotnego stylu życia, przy wykorzystaniu moich danych.

  Administratorami Twoich danych są spółki z Grupy LUX MED czyli podmioty powiązane organizacyjnie lub kapitałowo z Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe, w szczególności adres e-mail oraz numer telefonu w związku udzielonymi nam zgodami na przesyłanie komunikacji marketingowej oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Przypominamy, że wyrażenie którejkolwiek ze zgód jest w pełni dobrowolne i że możesz w każdym czasie odwołać udzielone nam zgody. Kliknij tutaj aby zapoznać się z całą notą informacyjną.

  Nasi partnerzy
  • Net4doctor
  • Carolina
  • Arthrex
  • Strauman
  • Poats
  • Kaldental
  • Alphabio
  • Techdaw
  • Ptu
  • Osto
  TRANSLATE