social icon social icon social icon social icon
Akademia Anatomii Sekcyjnej | moduł: Kolano w praktyce fizjoterapeuty. Praktyczny kurs z pokazem anatomicznym
02/09/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
cykl kursów kadawerowych dla fizjoterapeutów i  osteopatów
Czas trwania
09:00-18:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
10

Akademia Anatomii Sekcyjnej we współpracy z Med Coach to łącznie kilka modułów szkoleniowych anatomii sekcyjnej dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Warsztaty praktyczne odbywają w laboratorium kadawerowym w CEM w Warszawie, w warunkach sali operacyjnej. Pracujmy na preparatach nieutrwalonych (ludzkich zwłokach) tzw. kadawerach. To materiał biologiczny fresh frozen, zamrożony bezpośrednio po pobraniu od dawców i rozmrażany tuż przed szkoleniem, dzięki czemu zachowuje właściwości żywego organizmu człowieka.

Udział w warsztatach kadawerowych to możliwość zobaczenia i dotknięcia każdej struktury anatomicznej, każdego narządu. To ogromna dawka wiedzy praktycznej, zwiększenia świadomości jak wygląda anatomii na żywo, a nie tylko w atlasie, co z pewnością przełoży się na jeszcze lepsze efekty terapii fizjoterapeutów i osteopatów.

Kurs podstawowy Kolano w praktyce fizjoterapeuty to specjalistyczny kurs przeznaczony zarówno dla doświadczonych terapeutów, jak i młodych adeptów fizjoterapii chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu kompleksowej terapii stawu kolanowego.

Staw kolanowy to najbardziej skomplikowany i podatny na uszkodzenia staw w ciele człowieka. Szczegółowa wiedza z zakresu anatomii i biomechaniki stawu kolanowego stanowi kluczowy element budowania nowoczesnej strategii fizjoterapii zarówno pod kątem terapii manualnej, jak i prawidłowego doboru ćwiczeń funkcjonalnych.

W tym celu postanowiliśmy stworzyć jedyny taki na rynku kurs dedykowany fizjoterapeutom z pokazem anatomicznym live na preparacie nieutrwalonym – kadawerze, podczas którego będziemy odkrywać na nowo tajniki anatomii i biomechaniki kolana.

Uczestnik będzie miał niepowtarzalną szansę zobaczyć, dotknąć, poruszać preparatem na poszczególnych etapach preparowania oraz wysłuchać praktycznych wskazówek i najnowszej wiedzy z zakresu anatomii i biomechaniki. Pozostała część kursu będzie nastawiona na maksymalną ilość wiedzy praktycznej: jak efektywnie leczyć manualnie oraz dobierać ćwiczenia w codziennej pracy z pacjentem kolanowym. Będziemy również wspólnie rozwiązywać najczęściej występujące problemy w skutecznej terapii stawu kolanowego, takie jak: brak zakresu ruchu, przewlekły ból, słaba efektywność zadanych ćwiczeń.  Poruszymy również zagadnienie najczęstszych błędów i powikłań po wybranych urazach i zabiegach operacyjnych oraz w jaki sposób możemy z nimi walczyć lub zminimalizować ryzyko ich powstania.

Staw kolanowy jest szczególnie wrażliwy na różnego rodzaju inne problemy somatyczne oraz psychosomatyczne, dlatego też przeanalizujemy w sposób holistyczny najczęstsze przykłady powiązań metabolicznych, dietetycznych, naczyniowych z przyczyną powstawania patologii w obrębie kolana – wiedza ta pozwoli fizjoterapeutom na osiągniecie większej skuteczności terapii, a jej efekty będą bardziej trwałe.

Poruszymy zagadnienie badań obrazowych i tego w jaki sposób dostęp do wyników oraz zdolność ich prawidłowej interpretacji może mieć znaczenie w poprawie efektywności terapii (a czasem decydować o sukcesie całego procesu usprawniania).

Wartościowym uzupełnieniem będą materiały z codziennej praktyki w formacie tzw. case study ukazujące realne problemy pacjentów.

W trakcie kursu Uczestnik:

  • zapozna się z najnowszą wiedzą dotyczącą anatomii i biomechaniki stawu kolanowego w nowoczesnej i namacalnej formie
  • otrzyma wiedzę praktyczną jak postępować manualnie ze stawem kolanowym
  • będzie uczył się oceny funkcjonalnej kolana pod kontrolą USG
  • będzie uczył się holistycznego podejścia do terapii poznając różnego rodzaju zależności pomiędzy stawem kolanowym, a innymi zaburzeniami strukturalnymi, jak również psychogennymi wpływającymi bezpośrednio na przyczynę problemu oraz brak pozytywnych efektów terapii
  • pozna skuteczne techniki manualne pozwalające w szybki sposób zmniejszyć dolegliwości bólowe lub np. poprawić zakres ruchu
  • zapozna się z najbardziej efektywnymi ćwiczeniami z uwzględnieniem celu jaki chcemy osiągnąć (poprawa zakresu ruchu, wzrost siły mm, poprawa propriocepcji itd.)

Zdobycie praktycznego doświadczenia i umiejętności przełoży się na lepsze przygotowanie do pracy z pacjentami i wykonywania różnych technik terapeutycznych.

09:00
Powitanie, przedstawienie zasad oraz programu kursu
09:10
Anatomia na żywo - pokaz kadawerowy
11:45
Przerwa kawowa
12:00
USG i MRI - użyteczne i wartościowe narzędzia w rękach terapeuty - część praktyczna
13:00
Przerwa na lunch
13:30
Jak rozwiązywać najczęstsze problemy bólowe, funkcjonalne w obrębie kolana? - pokaz praktyczny najskuteczniejszych technik manualnych, powięziowych oraz ćwiczeń funkcjonalnych - część praktyczna
16:30
Przerwa kawowa
16:45
Holistyczne podeście do terapii stawu kolanowego - jak powiązać i rozwiązać inne problemy zdrowotne z zaburzeniami w obrębie kolana (teoria oraz przykłady technik manualnych wspomagających pracę narządów wewnętrznych oraz redukujących nadmierne napięcie stresogenne) - wykład/część praktyczna
17:45
Dyskusja i zakończenie kursu oraz wydanie zaświadczeń

dr n. med. Robert Śmigielski

Specjalista ortopedii i traumatologii. Szczególne obszary zainteresowań to: chirurgia stawu kolanowego i ramiennego, leczenie patologii ścięgna Achillesa z uwzględnieniem zabiegów rekonstrukcyjnych, w tym plastyki więzadeł i przeszczepów chrząstki, leczenie urazów sportowych.

mgr Marcin Plenzler

Od blisko 15 lat (w tym od ponad 12 przy ścisłej współpracy z dr Śmigielskim) specjalizuje się w kompleksowej terapii stawu kolanowego leczonego zachowawczo jak i operacyjnie. Pomysłodawca, współautor oraz wykładowca licznych szkoleń w zakresu rehabilitacji ortopedycznej. Miłośnik terapii powięziowej, kompleksowej terapii manualnej oraz biomechaniki ciała człowieka.

mgr Dariusz Straszewski

fizjoterapeuta z bardzo dużym doświadczeniem w fizjoterapii ortopedycznej. Od ponad 20 lat współpracuje z dr Śmigielskim. Wielokrotny wykładowca licznych szkoleń w zakresu rehabilitacji ortopedycznej. Dyplomowany coach zdrowia oraz specjalista w walce w bólem.

Termin: wrzesień 2024 r.

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 2100 zł brutto

Warunki udziału:
Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie po uzyskaniu pieczątki CEM

Potwierdzenie zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 10 sierpnia 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl.
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 10 sierpnia 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo dla zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Med Coach to ceniony organizator szkoleń specjalistycznych dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Firma została założona w 2016 roku, z pomysłu małżeństwa fizjoterapeutów, którzy chcąc regularnie podnosić swoje kwalifikacje, postanowili zapraszać do współpracy Instruktorów z Polski oraz świata, umożliwiając wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w kursach na najwyższym poziomie.

Do dnia dzisiejszego nasz partner Med Coach zrealizował ponad 1000 szkoleń stacjonarnych i webinarów, a liczba absolwentów kursów przekroczyła liczbę 20 000! Wszystkie kursy Med Coach są dostępne na stronie www.med-coach.pl

Motto przewodnie Med Coach to szkolenia dla wymagających.  Myśl ta wspiera misję firmy, czyli organizację szkoleń dla specjalistów fizjoterapii i osteopatii ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i organizacyjną.

Cieszymy się, że Med Coach jest partnerem organizacyjnym projektu Akademia Anatomii Sekcyjnej.

TRANSLATE