social icon social icon social icon social icon
Akademia Anatomii Sekcyjnej | moduł: Anatomia narządów jamy brzusznej. Praktyczny kurs na preparacie nieutrwalonym
18/05/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
cykl kursów kadawerowych dla fizjoterapeutów i osteopatów  
Czas trwania
09:00-17:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
10

Akademia Anatomii Sekcyjnej we współpracy z Med Coach to łącznie kilka modułów szkoleniowych anatomii sekcyjnej dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Warsztaty praktyczne odbywają w laboratorium kadawerowym w CEM w Warszawie, w warunkach sali operacyjnej. Pracujmy na preparatach nieutrwalonych (ludzkich zwłokach) tzw. kadawerach. To materiał biologiczny fresh frozen, zamrożony bezpośrednio po pobraniu od dawców i rozmrażany tuż przed szkoleniem, dzięki czemu zachowuje właściwości żywego organizmu człowieka.

Udział w warsztatach kadawerowych to możliwość zobaczenia i dotknięcia każdej struktury anatomicznej, każdego narządu. To ogromna dawka wiedzy praktycznej, zwiększenia świadomości jak wygląda anatomii na żywo, a nie tylko w atlasie, co z pewnością przełoży się na jeszcze lepsze efekty terapii fizjoterapeutów i osteopatów.

Zapraszamy na kurs “Anatomia narządów jamy brzusznej”, który zapewni Ci dogłębną wiedzę na temat struktury i funkcji narządów w jamie brzusznej. Ten praktyczny kurs, odbywający się na preparacie nieutrwalonym, pozwoli Ci zdobyć unikalne doświadczenie anatomiczne.

Cele kursu:

Poznanie anatomicznej budowy narządów w jamie brzusznej: odbywając ten kurs, zapoznasz się z anatomią narządów takich jak wątroba, żołądek, jelita, pęcherzyk żółciowy, trzustka i wiele innych. Będziesz miał/-a okazję zbadać ich położenie, kształt, relacje z sąsiednimi strukturami i ich funkcje.

Zrozumienie fizjologii i patologii narządów brzusznych: przeanalizujemy fizjologiczne funkcje poszczególnych narządów oraz omówimy najczęstsze schorzenia, które mogą wpływać na ich pracę. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej zrozumieć różnorodne objawy i problemy związane z narządami jamy brzusznej.

Nabywanie praktycznych umiejętności: podczas kursu będziesz miał/-a możliwość wykonywania różnych technik badawczych, takich jak dissekcja, identyfikacja struktur, lokalizacja punktów anatomicznych i ocena stanu narządów. Będziesz trenować swoje umiejętności obserwacyjne i manipulacyjne, co jest niezwykle istotne w pracy z pacjentami.

Dlaczego warto:

Rozbudowanie wiedzy anatomicznej: poznanie anatomii narządów jamy brzusznej jest niezwykle istotne dla terapeutów pracującymi z obszarem brzusznym. Posiadanie dogłębnej wiedzy anatomicznej pozwoli Ci lepiej rozumieć struktury i procesy zachodzące w ciele człowieka.

Umiejętności praktyczne: dzięki praktycznym ćwiczeniom na preparatach nieutrwalonych będziesz mógł/-a rozwijać umiejętności, które będą przydatne w pracy zawodowej. Nabywanie takich umiejętności jest niezwykle cenne i pozwoli Ci efektywniej diagnozować, planować terapię i wspierać pacjentów.

Wyjątkowe doświadczenie: kurs na preparacie nieutrwalonym to unikalna okazja, aby poznać anatomię w sposób autentyczny i zbliżony do rzeczywistości. To wyjątkowe doświadczenie może zapewnić Ci głębsze zrozumienie ludzkiego ciała i inspirację do dalszego rozwoju w dziedzinie medycyny.

Nie przegap tej okazji, aby zgłębić tajemnice anatomii narządów jamy brzusznej na praktycznym kursie na preparacie nieutrwalonym. Dołącz do nas i poszerz swoją wiedzę anatomiczną oraz umiejętności praktyczne już dziś.

09:00
Rozpoczęcie
09:05
Część teoretyczna: Podstawy fizjologiczne terapii wisceralnej | Zasadność stosowania terapii wisceralnej | Przypomnienie anatomii narządów jamy brzusznej i ich wzajemnych relacji
11:05
Przerwa kawowa
11:20
Część praktyczna w laboratorium na kadawerze: Przepona i jej otwory | W miarę możliwości sieć nerwu błędnego | Aparat więzadłowy każdego z narządów podprzeponowych | Otrzewna trzewna, ścienna, przestrzeń zaotrzewnowa
14:20
Przerwa na lunch
14:50
Część praktyczna w laboratorium na kadawerze: Pień trzewny | Zwoje nerwowe trzewny, krezkowy górny, dolny | Korzeń krezki i krezki okrężnicy
17:00
Zakończenie, rozdanie zaświadczeń

mgr Tomasz Jurkiewicz

fizjoterapeuta, dyplomowany osteopata
Absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu – Fizjoterapia – 2011; Absolwent Flanders International College of Osteopathy – 2018; Asystent w Still Academy of Osteopathy. Z CEM współpracuje od 2014 roku prowadząc kursy dla fizjoterapeutów w oparciu o nieutrwalone preparaty anatomiczne.
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Szpitalu Carolina (dawniej: Carolina Medical Center), Instytucie Rehabilitacji MIRAI, a obecnie prowadzi indywidualną praktykę OSTEOPRAKTYKA w podwarszawskich Łomiankach.

dr n. med. Mateusz Maślanka

anatom, asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Starszy asystent w Oddziale Neurochirurgicznym Szpitala Dziecięcego im. Prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie przy ul. Niekłańskiej.
Ukończył szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie neurochirurgii w konsorcjum naukowo-szkoleniowym Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego i Oddziału Neurochirurgicznego w Szpitalu Dziecięcym im. Prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie.
Współpracuje z CEM od 2016 r. prowadząc kursy głównie w zakresie anatomii głowy i szyi w tym topografii dla potrzeb medycyny estetycznej, anatomii narządów wewnętrznych oraz anatomii funkcjonalnej dna miednicy zarówno dla lekarzy jak i fizjoterapeutów.

Termin: 18 maja 2024 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 2100 zł brutto

Warunki udziału:
Kliknij przycisk Zapisz się i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Potwierdzenie zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 29 kwietnia 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl.
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 29 kwietnia 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo dla zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Med Coach to ceniony organizator szkoleń specjalistycznych dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Firma została założona w 2016 roku, z pomysłu małżeństwa fizjoterapeutów, którzy chcąc regularnie podnosić swoje kwalifikacje, postanowili zapraszać do współpracy Instruktorów z Polski oraz świata, umożliwiając wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w kursach na najwyższym poziomie.

Do dnia dzisiejszego nasz partner Med Coach zrealizował ponad 1000 szkoleń stacjonarnych i webinarów, a liczba absolwentów kursów przekroczyła liczbę 20 000! Wszystkie kursy Med Coach są dostępne na stronie www.med-coach.pl

Motto przewodnie Med Coach to szkolenia dla wymagających.  Myśl ta wspiera misję firmy, czyli organizację szkoleń dla specjalistów fizjoterapii i osteopatii ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i organizacyjną.

Cieszymy się, że Med Coach jest partnerem organizacyjnym projektu Akademia Anatomii Sekcyjnej.

Koszt udziału 2100 zł (zw)
TRANSLATE