social icon social icon social icon social icon
Akademia Anatomii Sekcyjnej | moduł: Anatomia prawidłowa i kliniczna miednicy i narządów moczowo-płciowych dla potrzeb rehabilitacji. Praktyczny kurs z pokazem anatomicznym
16/06/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
cykl kursów kadawerowych dla fizjoterapeutów, urofizjoterapeutów i osteopatów  
Czas trwania
08:30-15:30
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
10

Akademia Anatomii Sekcyjnej we współpracy z Med Coach to łącznie kilka modułów szkoleniowych anatomii sekcyjnej dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Warsztaty praktyczne odbywają w laboratorium kadawerowym w CEM w Warszawie, w warunkach sali operacyjnej. Pracujmy na preparatach nieutrwalonych (ludzkich zwłokach) tzw. kadawerach. To materiał biologiczny fresh frozen, zamrożony bezpośrednio po pobraniu od dawców i rozmrażany tuż przed szkoleniem, dzięki czemu zachowuje właściwości żywego organizmu człowieka.

Udział w warsztatach kadawerowych to możliwość zobaczenia i dotknięcia każdej struktury anatomicznej, każdego narządu. To ogromna dawka wiedzy praktycznej, zwiększenia świadomości jak wygląda anatomii na żywo, a nie tylko w atlasie, co z pewnością przełoży się na jeszcze lepsze efekty terapii fizjoterapeutów i osteopatów.

Moduł Akademii Anatomii Sekcyjnej skierowany jest głównie do fizjoterapeutów – urofizjoterapeutów, którzy chcieliby dokładnie poznać anatomiczne podstawy swojej codziennej praktyki pomocy pacjentkom z zaburzeniami w zakresie dna miednicy i narządów moczowo-płciowych.

Kurs skupia się głównie na pokazaniu współczesnego i kompleksowego podejścia do anatomii i jej wpływu na czynność dna miednicy i samych narządów miednicy.

Kurs jest prowadzony w całości na nieutrwalonych preparatach ludzkich miednic, co umożliwia kursantom na uczestnictwo w preparowaniu kolejnych warstw dna miednicy i narządów moczowo-płciowych, poznawaniu ich orientacji przestrzennej, wzajemnych relacji, napięcia tkanek, itp. Wiedza ta może przyczynić nie tylko do lepszego zrozumienia Państwa codziennej pracy z pacjentami, ale również oferowaniu pacjentom jak najlepszej i najskuteczniejszej pomocy.

08:30
Rejestracja Uczestników
09:00
Rozpoczęcie
09:05
Część teoretyczna: 1. Anatomia powierzchowna krocza. Wyjaśnienie pojęć i anatomia krocza, okolicy kroczowej, okolicy odbytowej, sromu niewieściego | 2. Anatomia dna miednicy. Wyjaśnienie pojęć przepony miednicy, przepony moczowo-płciowej, mięśni Kegla. Wpływ celowanych ćwiczeń na wymienione struktury | 3. Anatomia narządów miednicy mniejszej wraz z ich unerwieniem i unaczynieniem | 4. Najczęstsze choroby wymagające rehabilitacji w obrębie miednicy (nietrzymanie moczu, wypadanie narządu rodnego i/lub odbytnicy, niedowład w zakresie narządów miednicy mniejszej i dna miednicy, anatomiczne podstawy zaburzeń seksualnych). Ich diagnostyka i leczenie
10:50
Przerwa kawowa
11:05
Część praktyczna w laboratorium: 1. Omówienie anatomii sromu niewieściego. Dyssekcja okolicy kroczowej, omówienie struktur okolicy kroczowej, dołu kulszowo-odbytowego, zewnętrznej powierzchni przepony miednicy i przepony moczowo-płciowej żeńskiej | 2. Anatomia narządów żeńskiej miednicy mniejszej
13:00
Przerwa na lunch
13:30
Część praktyczna w laboratorium: 3. Omówienie najważniejszych struktur odpowiedzialnych za prawidłowe utrzymanie narządów miednicy żeńskiej | 4. Anatomiczne podstawy zabiegów w obrębie narządów miednicy mniejszej i okolicy kroczowej
15:30
Zakończenie, rozdanie zaświadczeń

dr n. med. Mateusz Maślanka

anatom, asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Starszy asystent w Oddziale Neurochirurgicznym Szpitala Dziecięcego im. Prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie przy ul. Niekłańskiej.
Ukończył szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie neurochirurgii w konsorcjum naukowo-szkoleniowym Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego i Oddziału Neurochirurgicznego w Szpitalu Dziecięcym im. Prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie.
Współpracuje z CEM od 2016 r. prowadząc kursy głównie w zakresie anatomii głowy i szyi w tym topografii dla potrzeb medycyny estetycznej, anatomii narządów wewnętrznych oraz anatomii funkcjonalnej dna miednicy zarówno dla lekarzy jak i fizjoterapeutów.

Termin: 16 czerwca 2024 r. (niedziela)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 2100 zł brutto

Warunki udziału:
Kliknij przycisk Zapisz się i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Potwierdzenie zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 24 maja 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl.
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 24 maja 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo dla zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Med Coach to ceniony organizator szkoleń specjalistycznych dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Firma została założona w 2016 roku, z pomysłu małżeństwa fizjoterapeutów, którzy chcąc regularnie podnosić swoje kwalifikacje, postanowili zapraszać do współpracy Instruktorów z Polski oraz świata, umożliwiając wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w kursach na najwyższym poziomie.

Do dnia dzisiejszego nasz partner Med Coach zrealizował ponad 1000 szkoleń stacjonarnych i webinarów, a liczba absolwentów kursów przekroczyła liczbę 20 000! Wszystkie kursy Med Coach są dostępne na stronie www.med-coach.pl

Motto przewodnie Med Coach to szkolenia dla wymagających.  Myśl ta wspiera misję firmy, czyli organizację szkoleń dla specjalistów fizjoterapii i osteopatii ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i organizacyjną.

Cieszymy się, że Med Coach jest partnerem organizacyjnym projektu Akademia Anatomii Sekcyjnej.

Koszt udziału 2100 zł (zw)
TRANSLATE