social icon social icon social icon social icon
Anatomia głowy i szyi dla studentów kierunków medycznych
24/02/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs na ludzkich preparatach nieutrwalonych w warunkach sali operacyjnej

Kurs skierowany do studentów kierunków medycznych

Czas trwania
09:45-16:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
15

Praktyczny kurs kadawerowy na preparatach anatomicznych.

Czy wiesz czym są kadawery?

Kadawer to anatomiczny preparat nieutrwalony, mrożony bezpośrednio po pobraniu od dawcy oraz rozmrażany tuż przed kursem. W tak przygotowanym preparacie tkanki zachowują właściwości żywego organizmu, dzięki czemu można wiernie odtworzyć zabieg operacyjny. Każdy preparat anatomiczny jest przebadany pod kątem chorób zakaźnych.

Uczestnikami kursu mogą być studenci studiów medycznych (lekarze, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni).

Liczba uczestników kursu jest limitowana (10 osób w grupie warsztatowej).

Anatomia głowy i szyi jest jedną z najbardziej wymagających, ale i przez to ciekawych okolic naszego ciała. Na dość niewielkiej przestrzeni znajduje się najważniejsza część ośrodkowego układu nerwowego – mózgowie, chronione przez grubą pokrywę kostną. Głowa wyposażona jest również w receptory, które drogą wszystkich 5 zmysłów dostarczają nam najważniejszych informacji o otoczeniu. Głowa i szyja jest też miejscem, gdzie rozpoczyna się układ oddechowy i układ pokarmowy. Najważniejsze struktury, które służą nam do komunikacji z innymi ludźmi, a więc mowa, jak i bardziej subtelna i nie mniej ważna mimika twarzy, również znajdują się właśnie w tej okolicy.

Podczas kursu możliwe jest poznanie anatomicznych podstaw funkcjonowania wspomnianych powyżej narządów głowy i szyi, podstaw niektórych zabiegów ratujących życie, czy najczęstszych procedur wykonywanych w obrębie opisywanych struktur.

dr n. med. Michał Szałwiński

anatom, chirurg szczękowo-twarzowy, wykładowca na kursach o tematyce: anatomia, implantologia i stawy skroniowo-żuchwowe i wiele innych. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie uzyskał dyplom lekarza stomatologa, a następnie dyplom lekarza medycyny. W 2007 r. z wynikiem bardzo dobrym otrzymał tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej. Ukończył podyplomowe studia Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Uniwersytecie Warszawskim. W 2009 r. uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych.

Przez wiele lat związany z  Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej CB WUM.

09:45
Rejestracja Uczestników
10:00
Zajęcia w laboratorium kadawerowym CEM
16:00
Zakończenie kursu

Termin: 24 lutego 2024 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 650 zł (brutto)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona (10 Uczestników w grupie warsztatowej).
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 1 lutego 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 1 lutego 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE