social icon social icon social icon social icon
Artroskopia barku - niestabilność, stożek
13/10/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy

Czas trwania
8:00-16:50
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Ilość miejsc
24

Kurs skoncentrowany na PRAKTYCE – trening umiejętności na kadawerach w laboratorium kadawerowym, odzwierciedlającym warunki sali operacyjnej.

Przed kursem Uczestnicy otrzymają link do materiałów online.

Podczas kursu Uczestnicy mają stały, bezpośredni kontakt z Prowadzącymi, dzięki czemu w każdej chwili mogą skonsultować swoje pytania i wątpliwości.

Uczestnicy pracują w parach na preparacie anatomicznym.

08:00
Rejestracja uczestników
08:15
Otwarcie kursu. Omówienie kwestii organizacyjnych
08:15
Quiz z wiadomości podanych w wykładach on-line
08:40
Dyssekcja stawu ramiennego
10:40
Przerwa kawowa
10:50
HANDS-ON 1 - dostęp tylny, przedni, przednio-górno-boczny, inspekcja stawu, synowektomia
11:30
HANDS-ON 2 - reinsercja SLAP, stabilizacja przednia i tylna stawu ramiennego
12:30
Dyskusja/omówienie HO 1 i 2
13:00
Lunch
13:30
HANDS-ON 3 - odcięcie, obszycie LHB, dojście boczne, bursoskopia, dekompresja podbarkowa, plastyka stawu ACJ
14:30
HANDS-ON 4 - szycie mięśnia nadgrzebieniowego
15:30
Przerwa kawowa
15:40
HANDS-ON 5 - tenodeza LHB
16:20
Dyskusja/omówienie HO 3 – 5
16:50
Zakończenie kursu

Kierownik naukowy kursu: lek. Michał Drwięga

Wykładowca i instruktor na kursach chirurgii artroskopowej na preparatach nieutrwalonych dla ortopedów. Zorganizował pierwszy w Polsce kurs artroskopii stawu biodrowego, kierownik naukowy kursów stawu ramiennego i kolanowego.

W codziennej praktyce zajmuje się leczeniem patologii stawu ramiennego, kolanowego, leczeniem urazów sportowych oraz skomplikowanych złamań.

Szczególnym zainteresowaniem pozostają mało znane oraz niedoceniane w Polsce zabiegi artroskopowe stawu biodrowego. Biodro można leczyć zanim dojdzie do konieczności założenia protezy!

Doświadczenie zdobyte w czasie pracy w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci wykorzystuje w leczeniu problemów ortopedycznych oraz urazów u dzieci.
Nowoczesne technologie, w tym wydruki 3D wykorzystuje w diagnostyce, planowaniu leczenia i podczas samego leczenia skomplikowanych, nabytych deformacji kostnych.

lek. Bartosz Dominik

Instruktor i wykładowca licznych kursów na preparatach nieutrwalonych. Współtwórca cyklu kursów z chirurgii stawu kolanowego oraz stawu ramiennego.

Z ortopedią zawiązany od 2012r. Swoją praktykę zawodową rozpoczynał w Szpitalu Carolina (d. Carolina Medical Center).
Stypendysta Kliniki Gelenkpunkt w Innsbrucku w 2019, gdzie szkolił się w zakresie chirurgii artroskopowej oraz protezoplastyki stawu ramiennego oraz kolanowego.

W codziennej pracy zajmuje się leczeniem pełnego spektrum urazów, w tym urazów sportowych i schorzeń przewlekłych barku oraz kolana.

Współpracownik CEM od 2012r.

Z ortopedią i medycyną sportową związany od 2003 roku.

lek. Krzesimir Sieczych

Specjalizuje się w leczeniu urazów i kontuzji sportowych. W szczególności zajmuje się leczeniem złamań, uszkodzeń mięśni barku, biodra, kolana i stawu skokowego.

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ze Szpitalem Carolina (d. Carolina Medical Center) związany od 2007 roku. W 2019 roku uzyskał tytuł specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Specjalizuje się w leczeniu urazów i kontuzji przeciążeniowych. Jako chirurg uwielbia operować, jednak zabieg traktuje jako ostateczność, zanim sięgnie po skalpel szuka innych możliwości pomocy pacjentowi. Wykonuje iniekcje z kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego.

Od 2020 roku pełni funkcję ortopedy Reprezentacji Olimpijskiej, opiekuje się sportowcami podczas Igrzysk Olimpijskich (Tokio 2020, Pekin 2022, Kraków 2023, Japonia 2023) i leczy ich na co dzień. Od 2017 roku jest lekarzem Kadry Narodowej w pływaniu. W latach 2013-2016 był jednym z lekarzy Kadry Narodowej w podnoszeniu ciężarów.

Członek: PTOiTR, PTArtro, PTBŁ, ISAKOS, ESSKA.

Doświadczony Instruktor kursów kadawerowych w CEM.

Termin: 13 października 2023r. (piątek)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 4900 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: • udział w szkoleniu, • przerwy kawowe,
• zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  –  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie

Warunki udziału:
• Kliknij przycisk „Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia
• Opłać kurs, po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:
• o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność.
• liczba miejsc ograniczona.
• przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zawierającym:
> szczegółowe informacje organizacyjne
> zasady płatności
> numer rachunku bankowego Organizatora.
Potwierdzenie udziału prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 15 września 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 15 września 2023 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych, w zależności od województwa. Instrukcja ubiegania się o dofinansowanie PARP/BUR – pobierz tutaj

Uczestników zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do kontaktu z Centrum Edukacji Medycznej – Osoba odpowiedzialna: Paulina Solińska

e-mail : DofinansowaniaBUR@cem-med.pl

telefon: 885 881 866

Koszt udziału 4900 zł (zw)

  Otrzymuj powiadomienia o najnowszych szkoleniach

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. i innych podmiotów z Grupy LUX MED komunikacji marketingowej, której celem jest w szczególności promocja usług oraz towarów oferowanych przez te podmioty, informowanie o wydarzeniach dotyczących ich działalności oraz promowanie pro-zdrowotnego stylu życia, przy wykorzystaniu moich danych.

  Administratorami Twoich danych są spółki z Grupy LUX MED czyli podmioty powiązane organizacyjnie lub kapitałowo z Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe, w szczególności adres e-mail oraz numer telefonu w związku udzielonymi nam zgodami na przesyłanie komunikacji marketingowej oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Przypominamy, że wyrażenie którejkolwiek ze zgód jest w pełni dobrowolne i że możesz w każdym czasie odwołać udzielone nam zgody. Kliknij tutaj aby zapoznać się z całą notą informacyjną.

  Nasi partnerzy
  • Net4doctor
  • Carolina
  • Arthrex
  • Strauman
  • Poats
  • Kaldental
  • Alphabio
  • Techdaw
  • Ptu
  • Osto
  TRANSLATE