social icon social icon social icon social icon
Artroskopia barku – uszkodzenie stożka rotatorów
14/06/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy
Czas trwania
08:30-16:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
8

Kurs skoncentrowany na praktyce – trening umiejętności na kadawerach technik tj. tenodeza/tenotomia bicepsa, szycie ścięgna mięśnia podłopatkowego, dekompresja podbarkowa, szycie mięśnia nadgrzebieniowego, ew. resekcja barkowego końca obojczyka. Dwóch uczestników na jednego kadawera, zajęcia w nowoczesnym centrum szkoleń praktycznych.

08:30
Rejestracja uczestników
09:00
Otwarcie kursu, omówienie programu kursu oraz zasad BHP obowiązujących w CEM
09:15
Wykład: Tenodeza/tenotomia bicepsa, szycie ścięgna mięśnia podłopatkowego
09:45
Przerwa kawowa
10:00
HANDS-ON 1 Wykonanie dostępów, inspekcja, uwidocznienie przestrzeni podkruczej, uszkodzenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, tenodeza bicepsa, szycie ścięgna mięśnia podłopatkowego
12:30
Lunch
13:15
Wykład: szycie mięśnia nadgrzebieniowego, resekcja barkowego końca obojczyka
13:45
HANDS-ON 2 Dekompresja podbarkowa, szycie mięśnia nadgrzebieniowego, ew. resekcja barkowego końca obojczyka
16:00
Zakończenie kursu

Kierownik naukowy kursu: lek. Michał Drwięga

Wykładowca i instruktor na kursach chirurgii artroskopowej na preparatach nieutrwalonych dla ortopedów. Zorganizował pierwszy w Polsce kurs artroskopii stawu biodrowego, kierownik naukowy kursów stawu ramiennego i kolanowego.

W codziennej praktyce zajmuje się leczeniem patologii stawu ramiennego, kolanowego, leczeniem urazów sportowych oraz skomplikowanych złamań.

Szczególnym zainteresowaniem pozostają mało znane oraz niedoceniane w Polsce zabiegi artroskopowe stawu biodrowego. Biodro można leczyć zanim dojdzie do konieczności założenia protezy!

Doświadczenie zdobyte w czasie pracy w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci wykorzystuje w leczeniu problemów ortopedycznych oraz urazów u dzieci.
Nowoczesne technologie, w tym wydruki 3D wykorzystuje w diagnostyce, planowaniu leczenia i podczas samego leczenia skomplikowanych, nabytych deformacji kostnych.

lek. Bartosz Dominik

Instruktor i wykładowca licznych kursów na preparatach nieutrwalonych. Współtwórca cyklu kursów z chirurgii stawu kolanowego oraz stawu ramiennego.

Z ortopedią zawiązany od 2012r. Swoją praktykę zawodową rozpoczynał w Szpitalu Carolina (d. Carolina Medical Center).
Stypendysta Kliniki Gelenkpunkt w Innsbrucku w 2019, gdzie szkolił się w zakresie chirurgii artroskopowej oraz protezoplastyki stawu ramiennego oraz kolanowego.

W codziennej pracy zajmuje się leczeniem pełnego spektrum urazów, w tym urazów sportowych i schorzeń przewlekłych barku oraz kolana.

Współpracownik CEM od 2012r.

Termin: 14 czerwca 2024 r. (piątek)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 4900 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:
Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs, po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:
O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność.
Liczba miejsc ograniczona.
Przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zawierającym:
> szczegółowe informacje organizacyjne
> zasady płatności
> numer rachunku bankowego Organizatora.
Potwierdzenie udziału prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 27 maja 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 27 maja 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE