social icon social icon social icon social icon
Bezpłatny webinar: Probiotyki – biotyki wspomagające leczenie dietetyczne w chorobach zależnych od glutenu
06/06/2024
Szkolenie Bezpłatne Online
prof. dr hab. n. med. Bożena Cukrowska, Agnieszka Marchewka
Czas trwania
19:00-20:20
Rodzaj
Online
Kategoria
Bezpłatne
Liczba Uczestników
200

Zapraszamy na bezpłatny webinar: Probiotyki – biotyki wspomagające leczenie dietetyczne w chorobach zależnych od glutenu.

Webinar odbędzie się 6 czerwca 2024 r. (czwartek) w godzinach 19:00-20:15 na platformie ClickMeeting.

Szczegółowy program wydarzenia w zakładce: Program

Dzień przed i w dniu wydarzenia otrzymacie Państwo e-mail z linkiem do transmisji.

19:00
Rozpoczęcie webinaru
19:05
Probiotyki – biotyki wspomagające leczenie dietetyczne w chorobach zależnych od glutenu - prof. dr hab. n. med. Bożena Cukrowska
19:50
Dyskusja, Q&A
20:05
Suplement diety Gluticon - wsparcie dla osób na diecie bezglutenowej - Agnieszka Marchewka
20:20
Zakończenie webinaru

prof. dr hab. n. med. Bożena Cukrowska

Profesor zwyczajna doktor habilitowana nauk medycznych Bożena Cukrowska – pediatra, immunolog –  od 2002 do 2023 roku kierowała Pracownią Immunologii w Instytucie “Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, a od 2021 roku pracuje jako dyrektor naukowa w firmie Nordic Biotic sp. z o.o. Od 2014 do 2023 roku pełniła funkcję przewodniczącej Sekcji Celiakalnej Polskiego Towarzystwa Hepatologii, Gastroenterologii i Żywienia Dzieci. Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Jej główne zainteresowania naukowe związane są z immunologią błon śluzowych, patofizjologią chorób układu pokarmowego i chorób o podłożu alergicznym oraz znaczeniem mikrobioty jelitowej w rozwoju przewlekłych chorób nieinfekcyjnych. Ma duże osiągnięcia związane z zastosowaniem probiotyków w leczeniu i profilaktyce alergii pokarmowej u dzieci (jest współautorką patentu), znaczeniem mikrobioty jelitowej w patogenezie celiakii oraz wdrażaniem nowych metod diagnostycznych w gastroenterologii, hepatologii i onkologii dziecięcej. Jest autorką i współautorką 241 publikacji międzynarodowych i krajowych o łącznym „impact factor” 299.4, które są licznie cytowane (Indeks Cytacji=3658, Index Hirsha=25; dane z dnia 8.04.2024).

Agnieszka Marchewka

specjalistka w dziedzinie Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Obecnie zajmuje stanowisko Managera ds. Medycznych w spółce Propharma Science. Odpowiada za nadzorowanie kontaktów ze środowiskiem lekarskim oraz firmami farmaceutycznymi, a także aktywnie wspiera działania firmy w obszarze Marketingu Lekarskiego. Dodatkowo współpracuje przy realizacji badań klinicznych prowadzonych w firmie oraz kieruje procesami produkcji, oznakowania i kontroli jakości produktów, w tym innowacyjnego suplementu diety Gluticon.

Termin: 6 czerwca 2024 r. (czwartek) godz. 19:00-20:15

Koszt webinaru: udział bezpłatny

Dzień przed i w dniu wydarzenia otrzymacie Państwo e-mail z linkiem do transmisji (ClickMeeting)

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału 0 zł (zw)
TRANSLATE