social icon social icon social icon social icon
Blefaroplastyka PLUS
09/12/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy

Kurs dedykowany jest lekarzom posiadającym już podstawowe doświadczenie w wykonywaniu zabiegów plastyki powiek górnych i dolnych

BRAK WOLNYCH MIEJSC - zapraszamy do zapisów na nowy termin szkolenia - 17 lutego 2024 r. - ZAPISY TUTAJ

Czas trwania
09:00 - 16:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
12

Zapraszamy do udziału w praktycznym kursie kadawerowym w Centrum Edukacji Medycznej – na ludzkich preparatach nieutrwalonych: Blefaroplastyka PLUS

Kurs dedykowany jest lekarzom posiadającym już podstawowe doświadczenie w wykonywaniu zabiegów plastyki powiek górnych i dolnych.

Celem szkolenia jest poszerzenie umiejętności o dodatkowe procedury chirurgiczne uzupełniające podstawową blefaroplastykę, umożliwiające skorygowanie nieprawidłowości anatomicznych towarzyszących wiotkości skóry powiek oraz  pozwalające uzyskiwać lepsze efekty funkcjonalne i estetyczne wykonywanych zabiegów.

Kurs podzielony jest na dwie części.

Część pierwszą stanowią wykłady, podczas których omówione zostaną zagadnienia związane z anatomią powiek oraz okolicy oka ze szczególnym zwróceniem uwagi na patologie mogące towarzyszyć dermatochalasis: opadnięcie brwi, rzeczywiste opadnięcie powieki – ptoza, wypadnięcie gruczołu łzowego, wiotkość więzadeł powiekowych. W części teoretycznej przedstawione zostaną metody przedoperacyjnego badania aparatu ochronnego oka umożliwiające właściwą kwalifikację do poszerzonej blefaroplastyki, planowanie zakresu zabiegu oraz techniki operacyjne.

Część teoretyczna obejmuje również omówienie schematu postępowania, zachowawczego i operacyjnego, w przypadku wystąpienia najcięższego powikłania blefaroplastyki – krwotoku pozagałkowego.

Część praktyczna w laboratorium kadawerowym to aż 4 godziny nauki i doskonalenia technik operacyjnych na kadawerach tj. anatomicznych preparatach nieutrwalonych (ludzkich głowach). Każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnego wykonania procedur na nieutrwalonych preparatach ludzkich.

Podczas kursu Blefaroplastyka PLUS wykonywane są następujące procedury*:

– plastyka brwi: zewnętrzne i wewnętrzne podszycie brwi (external browpexy, internal browpexy), bezpośrednie podniesienie brwi (direct brow lift)

– identyfikacja gruczołu łzowego i jego repozycja

– przezspojówkowa resekcja mięśnia Mullera

– transpozycja przedziałów tłuszczowych oczodołu

– korekcja położenia kąta bocznego oka oraz poprawa poziomego napięcia powieki dolnej – kantopeksja i kantoplastyka

– odbarczenie oczodołu – kantotomia i kantoliza boczna

* w zależności od stopnia zaawansowania grupy szkoleniowej

Szkolenie w ramach kształcenia w zawodach medycznych.

09:00
Powitanie uczestników
09:15
Wykład: kwalifikacja do procedur uzupełniających zabiegi blefaroplastyki ? anatomia i patologia brwi, powiek, gruczołu łzowego | metody badania okuloplastycznego | planowanie zabiegów i techniki operacyjne
10:40
Przerwa kawowa
11:00
Ćwiczenia praktyczne w #cadaverlab: plastyka brwi: zewnętrzne podszycie brwi (external browpexy), bezpośrednie podniesienie brwi (direct brow lift), wewnętrzne podszycie brwi (internal browpexy), identyfikacja gruczołu łzowego i jego repozycja, transpozycja tłuszczu oczodołowego, przezspojówkowa resekcja mięśnia Mullera
13:30
Lunch
14:00
Ćwiczenia praktyczne w #cadaverlab: korekcja położenia kąta bocznego oka oraz poprawa poziomego napięcia powieki dolnej - kantopeksja i kantoplastyka, odbarczenie oczodołu ? kantotomia i kantoliza boczna, transpozycja tłuszczu oczodołowego ? wypełnienie doliny łez
16:00
Zakończenie kursu. Rozdanie certyfikatów

lek. Dominika Białas

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizację z zakresu okulistyki uzyskała w Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus CLO w Warszawie. Od lutego 2011 r. do czerwca 2020 r. związana z Kliniką Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Od 1 lipca 2020 r. rozpoczęła pracę na stanowisku starszego asystenta w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Wykonała ponad 2500 zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii aparatu ochronnego oka ? powiek oraz dróg łzowych.

Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i anti-aging. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych. Regularnie uczestniczy w kursach i kongresach z zakresu okulistyki, zarówno w kraju, jak i za granicą, także w charakterze wykładowcy.

W Centrum Edukacji Medycznej prowadzi kursy okulistyczne (chirurgia okulistyczna i okuloplastyka) oraz z zakresu medycyny estetycznej – podstawy blefaroplastyki oraz nowość w CEM – blefaroplastyka PLUS.

Termin: 9 grudnia 2023 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 4900 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiernie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 15 listopada 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.

Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl. Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 15 listopada 2023 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych, w zależności od województwa. Instrukcja ubiegania się o dofinansowanie PARP/BUR ? pobierz tutaj

Uczestników zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do kontaktu z Centrum Edukacji Medycznej – od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-17:00

Osoba odpowiedzialna: Paulina Solińska

e-mail : DofinansowaniaBUR@cem-med.pl

telefon: 885 881 866

TRANSLATE