social icon social icon social icon social icon
Diagnostyka i leczenie uszkodzeń mięśni zwieraczy odbytu. Kurs kadawerowy i na modelach zwierzęcych
19/10/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak, prof. dr hab. n. med. Iwona Sudoł-Szopińska, dr n. med. Przemysław Ciesielski, lek. Arkadiusz Kowalczyk
Czas trwania
08:30-16:30
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
24

Kurs kadawerowy Diagnostyka i leczenie uszkodzeń mięśni zwieraczy odbytu pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Małgorzaty Kołodziejczak z pokazem anatomii na preparacie ludzkim (kadawerze) oraz z zajęciami praktycznymi z rekonstrukcji na modelu zwierzęcym.

08:30
Rejestracja Uczestników
09:00
„Rozmowy przy kawie” – nieformalne spotkanie z Wykładowcami przy kawie i ciastku – rozmowa na tematy interesujące Kursantów
Część teoretyczna w sali konferencyjnej
09:20
Prezentacja produktowa firmy Miralex
09:30
Anatomia prawidłowa miednicy - wykład
10:00
Urazy zwieraczy - wykład
10:30
Podstawy USG TR - wykład
10:45
Przerwa kawowa
Część praktyczna w sali konferencyjnej
11:00
Prezentacja przypadków USG TR pacjentek z urazami zwieraczy. Warsztaty multimedialne – modele komputerowe 3D
11:45
Wykład z filmem – rekonstrukcja zwieraczy – filmy z operacji z komentarzem - Rekonstrukcja planowa uszkodzenia poporodowego „ na zakładkę” i koniec do końca, szew „U” - Rekonstrukcja „ na ostro” koniec do końca
12:30
Przerwa na lunch
Część praktyczna w laboratorium (podział na 2 grupy)
13:00
Pokaz anatomii na preparacie ludzkim (kadawerze) – Grupa A
13:00
Zajęcia praktyczne z rekonstrukcji na modelu zwierzęcym – Grupa B
14:30
Pokaz anatomii na preparacie ludzkim (kadawerze) – Grupa B
14:30
Zajęcia praktyczne z rekonstrukcji na modelu zwierzęcym – Grupa A
16:30
Zakończenie kursu, wręczenie zaświadczeń

Kierownik naukowy kursu: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak

Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu chorób koloproktologicznych, w tym również przetok odbytu oraz uszkodzeń zwieraczy odbytu i wynikających z nich powikłań. Od października 2021 r. prof. Małgorzata Kołodziejczak jest Prezesem Polskiego Klubu Koloproktologii — Towarzystwa Naukowego. Przez wiele lat związana z Oddziałem Proktologii w Szpitalu na Solcu w Warszawie, przez 12 lat kierowała Oddziałem Proktologii oraz pełniła funkcję z-cy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od 2015 roku kieruje Warszawskim Ośrodkiem Proktologii w Szpitalu św. Elżbiety Grupy LUX MED.

Autorka wielu prac i doniesień naukowych, monografii, a także licznych rozdziałów w podręcznikach oraz współautorka Atlasu Technik Operacyjnych w Proktologii. Współautorka opracowanych standardów profilaktyki i leczenia okołoporodowej niewydolności zwieraczy odbytu, wykładowczyni na licznych kursach i warsztatach.

prof. dr hab. n. med. Iwona Sudoł-Szopińska

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny). Od roku 2010 jest Kierownikiem Zakładu Radiologii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Jednym z jej głównych kierunków zainteresowań jest diagnostyka obrazowa chorób odbytu i odbytnicy. Jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła badania endosonograficzne kanału odbytu, opracowując własne techniki rozpoznawania uszkodzeń zwieraczy i przetok odbytu. Na jej dorobek naukowy składa się 280 artykułów, 30 rozdziałów w podręcznikach, 8 monografii. Jest promotorem 14 przewodów doktorskich.

dr n. med. Przemysław Ciesielski

Specjalista chirurgii ogólnej. Proktolog. Studia na Warszawskiej Akademii Medycznej ukończył w 1999 roku. Po ukończeniu stażu podjął pracę w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Bielańskiego oraz w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej CMKP. W latach 2002 – 2005 pracował również w Przyszpitalnej Poradni dla chorych ze stomią.

Od 2005 roku pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Powiatowego w Wołominie kierowanym przez dr n. med. Krzysztofa Górnickiego, gdzie w Przyszpitalnej Poradni Chirurgicznej stworzył Poradnię Proktologiczną. Od 4 lat prowadzi również program profilaktyki nowotworów jelita grubego w tej poradni.

W 2008 roku zdał egzamin specjalizacyjny z Chirurgii Ogólnej i kontynuuje pracę na stanowisku starszego asystenta.

W grudniu 2010 roku obronił przed Radą Naukową I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pracę na stopień doktora nauk medycznych.

Od wielu lat jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Klubu Koloproktologii.

lek. Arkadiusz Kowalczyk

Asystent badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Termin szkolenia: 19 października 2024 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa, budynek Mera Park Wawer — wejście B obok drogerii Rossmann — zapraszamy na 3 piętro

Koszt udziału: 2500 zł (zw)

Patronat merytoryczny: Warszawski Ośrodek Proktologii Szpital Św. Elżbiety w Warszawie

Partner wydarzenia: Miralex

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w programie, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM — wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban — konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od Organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

Przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zawierającym szczegółowe informacje organizacyjne oraz zasady płatności i numer rachunku bankowego Organizatora. Potwierdzenie prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

Rezygnacja z udziału po 27 września 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o. Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl

Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 27 września 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału 2500 zł (zw)
TRANSLATE