social icon social icon social icon social icon
Endoprotezoplastyka barku - anatomiczna i odwrócona
04/03/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy
Czas trwania
09:30-16:15
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
10

Uczestnicy kursu wykonają m.in.: dostęp w bruździe piersiowo-naramiennej, tenodezę bicepsa, tenotomię ścięgna m. podłopatkowego, przygotowanie części ramiennej do protezy anatomicznej, ekspozycja panewki, usunięcie obrąbka, implantacja panewki hybrydowej, implantacja głowy kości ramiennej, wykonanie osteotomii guzków, imitacja złamania; wymiana panewki anatomicznej na glenosferę odwróconą.

09:30
Rozpoczęcie kursu
09:35
CZĘŚĆ I - wykłady
09:35
Anatomia chirurgiczna, podstawowe terminy, rodzaje implantów - dr n. med. Adam Kwapisz
09:55
Endoprotezoplastyka anatomiczna stawu barkowego ? wskazania, selekcja pacjenta, rodzaj implantu - lek. Andrzej Komor
10:05
Endoprotezoplastyka odwrócona stawu barkowego - wskazania, selekcja pacjenta, rodzaj implantu - dr n. med. Tomasz Kowalski
10:20
Planowanie przedoperacyjne w endoprotezoplastykach, PSI - dr n. med. Tomasz Kowalski
10:35
Dostępy chirurgiczne (piersiowo-naramienny, przednio-boczny), tenotomia/złuszczenie ścięgna SSc czy osteotomia guzka większego; 3 ? stronne uwolnienie ścięgna, wizualizacja panewki stawu - dr n. med. Tomasz Kowalski
10:50
Lunch
11:40
CZĘŚĆ II - ćwiczenia w parach na kadawerach
11:40
Instruktaż I (dostęp w bruździe piersiowo-naramiennej, lokalizacja struktur anatomicznych, tenodeza bicepsa, tenotomia ścięgna mięśnia podłopatkowego, uwolnienie torby stawowej, przygotowanie części ramiennej do protezy anatomicznej, ekspozycja panewki, usunięcie obrąbka, implantacja panewki hybrydowej, implantacja głowy kości ramiennej, balans tkankowy)
12:25
Ćwiczenia w parach na kadawerach
13:55
Instruktaż II (konwersja do urazowej endoprotezy odwróconej, wykonanie osteotomii guzków - imitacja złamania; wymiana panewki anatomicznej na glenosferę odwróconą, dobór wysokości trzpienia, stabilizacja guzków)
14:40
Ćwiczenia w parach na kadawerach
16:15
Zakończenie kursu

Kierownik merytoryczny: dr n. med. Tomasz Kowalski 

Zastępca Ordynatora Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Carolina. Kierownik Bloku Operacyjnego.
Specjalizuje się w leczeniu schorzeń stawu barkowego i łokciowego. Doświadczenie w zakresie chirurgii barku zdobywał w czasie podspecjalizacji w Królewskim Szpitalu Ortopedycznym (The Royal Orthopaedic Hospital) w Northfield (UK) oraz w Centrum Urazowym Uniwersyteckiego Szpitala Królowej Elżbiety (Queen Elizabeth Hospital) w Birmingham (UK) w latach 2015-2017, jak również będąc Ordynatorem Ortopedii i Traumatologii z podspecjalizacją Chirurgii Stawu Barkowego i Łokciowego w Wye Valley NHS Trust w latach 2017-2019.

lek. Andrzej Komor

Kierownik merytoryczny i wykładowca cyklicznego kursu kadawerowego CEM: Techniki operacyjnego leczenia deformacji przodostopia – paluch koślawy, deformacje palców oraz kursu Artrodezy.
Znakomity dydaktyk. W pracy klinicznej specjalizuje się w chirurgii stawu skokowego i stopy.
Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Medycznego, członkiem Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stawu skokowego i Stopy.

dr n. med. Adam Kwapisz

Specjalista ortopeda traumatolog
Asystent Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej CKD UM w Łodzi. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na którym to uzyskał również tytuł Doktora Nauk Medycznych.
Zawodowo zajmuje się wszelkiego rodzaju urazami, złamaniami, chorobą zwyrodnieniową, artroskopią w obrębie barku i łokcia. Specjalizuje się również w urazach sportowych kolana.

Termin: 4 marca 2024 r. (poniedziałek)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt uczestnictwa: 4100 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:
Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia
Opłać kurs, po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:
O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność.
Liczba miejsc ograniczona.
Potwierdzenie udziału prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 10 lutego 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 10 lutego 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE