dr n. med. Tomasz Kowalski, lek. Andrzej Komor, dr hab. n. med. Adam Kwapisz
Uczestnicy kursu wykonają m.in.: dostęp w bruździe piersiowo-naramiennej, tenodezę bicepsa, tenotomię ścięgna m. podłopatkowego, przygotowanie części ramiennej do protezy anatomicznej, ekspozycja panewki, usunięcie obrąbka, implantacja panewki hybrydowej, implantacja głowy kości ramiennej, wykonanie osteotomii guzków, imitacja złamania; wymiana panewki anatomicznej na glenosferę odwróconą.
Kierownik merytoryczny: dr n. med. Tomasz Kowalski
zastępca Ordynatora Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Carolina. Kierownik Bloku Operacyjnego.
Specjalizuje się w leczeniu schorzeń stawu barkowego i łokciowego. Doświadczenie w zakresie chirurgii barku zdobywał w czasie podspecjalizacji w Królewskim Szpitalu Ortopedycznym (The Royal Orthopaedic Hospital) w Northfield (UK) oraz w Centrum Urazowym Uniwersyteckiego Szpitala Królowej Elżbiety (Queen Elizabeth Hospital) w Birmingham (UK) w latach 2015-2017, jak również będąc Ordynatorem Ortopedii i Traumatologii z podspecjalizacją Chirurgii Stawu Barkowego i Łokciowego w Wye Valley NHS Trust w latach 2017-2019.
lek. Andrzej Komor
kierownik merytoryczny i wykładowca kursów kadawerowych CEM z zakresu stopy – stopa sportowca, techniki operacyjne leczenia deformacji przodostopia — paluch koślawy, deformacje palców czy artrodezy.
Znakomity dydaktyk. W pracy klinicznej specjalizuje się w chirurgii stawu skokowego i stopy. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Medycznego, członkiem Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stawu skokowego i Stopy.
dr hab. n. med. Adam Kwapisz
specjalista ortopeda traumatolog
Adiunkt Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi. Z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Jako pierwszy Polak zdał światowy egzamin z ortopedii SICOT Diploma. Jako pierwszy Polak odbył roczne staże z leczenia barku i łokcia w Steadman Hawkins Clinic of the Carolinas w USA i w PanAm Clinic w Kanadzie. Jest drugim Polakiem zaproszonym do Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Barku i Łokcia (ASES). Jest pierwszym Polakiem w Komisji Artroskopowego Towarzystwa Ameryki Północnej (AANA) i przedstawicielem Kanadyjskiego Towarzystwa Artroskopowego (AAC).
Zawodowo zajmuje się wszelkiego rodzaju urazami, złamaniami, chorobą zwyrodnieniową, artroskopią w obrębie barku i łokcia. Specjalizuje się również w urazach sportowych kolana.
Termin: 26 sierpnia 2024 r. (poniedziałek)
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa, budynek Mera Park Wawer — wejście B obok drogerii Rossmann — zapraszamy na 3 piętro
Koszt uczestnictwa: 4100 zł (zw)
Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.
Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM
Warunki udziału:
Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.
Potwierdzenie zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.
W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.
Warunki rezygnacji:
W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.
Rezygnacja z udziału po 1 sierpnia 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.
Rezygnacja zgłoszona do dnia 1 sierpnia 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.
Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa