social icon social icon social icon social icon
Iniekcje dostawowe pod kontrolą USG - kończyna górna i dolna
12/09/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy
Czas trwania
08:00-16:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników

Kurs składa się z części wykładowej oraz praktycznej.

Aspekty teoretyczne iniekcji dostawowych/dotkankowych z wykorzystaniem ultrasonografii (USG).

Wzajemne wykonywanie badań.

Zajęcia praktyczne w laboratorium kadawerowym odzwierciedlającym warunki sali operacyjnej, w tym nauka iniekcji na preparatach nieutrwalonych (kadawerach).

Zapisz się i zarezerwuj miejsce już dzisiaj.

08:00
Rozpoczęcie szkolenia
08:10
Wykłady: Diagnostyka USG - wstęp. Bark ? anatomia, technika badania i prawidłowy obraz USG struktur stawu barkowego. Charakterystyka najczęstszych patologii stawu ramiennego i jego okolicy ? zestawienie obrazów USG z objawami klinicznymi. Nadgarstek i ręka ? anatomia , technika badania i prawidłowy obraz struktur stawu nadgarstka i ręki. Charakterystyka najczęstszych patologii. Prezentacja badania USG. Staw łokciowy, tkanki miękkie ramienia i przedramienia ? anatomia, technika badania i prawidłowy obraz USG. Charakterystyka najczęstszych patologii. Prezentacja badania USG
09:30
Przerwa kawowa
09:45
Zajęcia praktyczne (wzajemne wykonywanie badań)
10:45
Przerwa kawowa
11:00
Wykłady: Staw kolanowy: anatomia, technika badania i prawidłowy obraz USG struktur stawu kolanowego. Staw skokowy i stopa ? anatomia , technika badania i prawidłowy obraz struktur stawu skokowego i stopy. Charakterystyka najczęstszych patologii. Prezentacja badania USG. Staw biodrowy, tkanki miękkie uda i podudzia ? anatomia, technika badania i prawidłowy obraz USG. Charakterystyka najczęstszych patologii. Prezentacja badania USG
13:30
Lunch
14:00
Aspekty teoretyczne iniekcji dostawowych/dotkankowych z wykorzystaniem ultrasonografii. <\b>Zajęcia praktyczne (w tym nauka iniekcji na preparatach nieutrwalonych)<\b>
16:00
Zakończenie kursu

dr n. med. Tomasz Poboży
Specjalista ortopedii i traumatologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu operacyjnym. Wykonuje zabiegi artroskopowe stawów: kolanowego, ramiennego, łokciowego, skokowego i biodrowego, a także zabiegi endoprotezoplastyki stawów ? kolana i biodra.

Ponadto specjalizuje się w leczeniu urazów i zmian pourazowych, jak również w wykonywaniu zabiegów ambulatoryjnych pod kontrolą USG. Od kilkunastu lat wykonuje również badania diagnostyczne USG wszystkich stawów.

Termin: 12 września 2023 r. (wtorek)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 2200 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  ?  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

? Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia.
? Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

? Liczba miejsc jest ograniczona.
? Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
? Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
? O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
? Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

Rezygnacja z udziału po 22 sierpnia 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 22 sierpnia 2023 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE