social icon social icon social icon social icon
Konferencja stacjonarna: Medycyna podróży | Aktualności i wyzwania
14/10/2023
Szkolenie Płatne stacjonarne
Wydarzenie skierowane jest wyłącznie do Lekarzy. Po wydarzeniu Uczestnikom przyznawane są punkty OIL.

Jesteś Lekarzem Grupy LUX MED lub Członkiem PTMMTiP? Zgłoś się po kod rabatowy

Czas trwania
9:00-17:00
Rodzaj
stacjonarne
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników

Zapraszamy Państwa do udziału w hybrydowej Konferencji Medycyna Podróży ? aktualności i wyzwania.

Kierownikiem naukowym jest lek. Elżbieta Warat oraz dr n. o zdr. Monika Tomaszewska.

W programie Konferencji przewidzieliśmy wystąpienia specjalistów chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej, lekarzy internistów, pediatrów, diagnostów oraz prawnika, którzy podzielą się z Państwem wiedzą na temat aktualności w medycynie podróży. Opowiedzą również, jakie wyzwania obecnie mogą czekać na lekarzy, którzy zajmują się tą dziedziną medycyny, a także ich pacjentów. Dowiecie się Państwo m.in. jakie pakiety badań powinniście zlecić swoim podróżującym pacjentom, jaka jest rola probiotyków w medycynie podróży, jakie są najczęstsze kierunki turystyczne Polaków oraz jak działa sieć certyfikowanych ośrodków medycyny podróży w Polsce i wiele innych.

Podczas Wydarzenia chcemy zapewnić Państwu możliwość rozmowy z zaproszonymi Gośćmi, wymiany doświadczeń oraz zdobycia szerszej wiedzy dotyczącej medycyny podróży oraz kwestii z nią związanych.

09:00
Rejestracja uczestników
09:25
Rozpoczęcie konferencji | lek. Elżbieta Warat, dr n. o zdr. Monika Tomaszewska, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Korzeniewski
09:30
Najczęstsze kierunki turystyczne Polaków i jak należy się przygotować | prof. dr hab. n. med. Krzysztof Korzeniewski
10:10
Jak działa sieć certyfikowanych ośrodków medycyny podróży w Polsce? | prof. dr hab. n. med. Krzysztof Korzeniewski
10:30
Q&A
10:40
Nowości w profilaktyce chorób związanych z podróżami i migracjami ludności | dr n. med. Piotr Grzesiowski
11:10
Q&A
11:20
Przerwa kawowa
11:30
Aktualna epidemiologia zakażeń meningokokowych ? skuteczna przedwyjazdowa immunoprofilaktyka | dr n. med. Piotr Kajfasz ? wykład sponsorowany Pfizer
11:50
Q&A
12:00
Prawo w medycynie podróży | dr hab. n. med. mgr prawa Marta Rorat
12:45
Q&A
12:55
Dziecko w gabinecie lekarza medycyny podróży | dr n. med. Dagmara Pokorna-Kałwak
13:35
Q&A
13:45
Przerwa obiadowa
14:45
Szczepienia przypominające dorosłego pacjenta nie tylko przed podróżą Dr hab. n. med. Ernest Kuchar ? wykład sponsorowany Sanofi
15:15
Q&A
15:25
Rola probiotyków w medycynie podróży | dr hab. n. med. Dorota Waśko-Czopnik ? wykład sponsorowany Travel Care
15:55
Q&A
16:05
Pakiety badań dla podróżnych | dr n. med. Tomasz Anyszek
16:35
Q&A
16:45
Dyskusja, rozdanie certyfikatów
17:00
Zakończenie konferencji

Kierownikiem naukowym wydarzenie jest lek. Elżbieta Warat oraz dr n. o zdr. Monika Tomaszewska.

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Korzeniewski

Specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii, profesor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, kierownik Zakładu Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej w Gdyni.

dr hab. n. med. Ernest Kuchar

Lekarz pediatra, specjalista chorób zakaźnych z 20 letnią praktyką. Ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu oraz Podyplomowe Studia Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej. Kieruje Kliniką Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjno- Izolacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2018 r. jest prezesem Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

dr n. med. Piotr Kajfasz

Internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej. W latach 1986-2015 związany był z Akademią Medyczną, później Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Od 1998 do 2015 był adiunktem w Klinice Chorób Odzwierzęcych i Tropikalnych WUM. Wykładowca, współautor kilku podręczników akademickich. Od lipca 2015 roku pracuje w Ośrodku Medycznym Służby Zagranicznej MSZ, gdzie piastuje funkcję zastępcy dyrektora do spraw medycznych. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży. W 2019 roku został powołany na członka Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie medycyny morskiej i tropikalnej.

dr hab. n. med. mgr prawa Marta Rorat

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Specjalistka chorób zakaźnych. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zakończone obroną pracy doktorskiej z zakresu zdarzeń niepożądanych w diagnostyce i leczeniu chorób zakaźnych. Stopień doktora habilitowanego uzyskała za cykl publikacji poświęconych diagnostyce i leczeniu COVID-19. Aktualnie pracuje w Oddziale I Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Wykształcenie dodatkowe: ukończone studia na wydziale prawa (kierunek prawo), Studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny, studia podyplomowe medycyny bólu, certyfikowany kurs medycyny podróży.

Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu chorób zakaźnych, medycyny sądowej i prawa medycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego i Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Biegły opiniujący z zakresu chorób zakaźnych i hepatologii.

dr n. med. Dagmara Pokorna-Kałwak

Lekarz pediatra, specjalista medycyny rodzinnej, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest autorką i współautorką wielu artykułów naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Czynnie uczestniczy jako wykładowca w kongresach i konferencjach organizowanych dla lekarzy z całej Polski

dr n. med. Paweł Grzesiowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista pediatra, immunolog, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń. W latach 1989 ? 1998 asystent, potem adiunkt w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, następnie kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie. Obecnie Dyrektor Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji w Warszawie oraz Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. Trener w dziedzinie jakości i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej, współpracuje z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wykładowca akademicki od 2001 r., m.in. na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Studium Podyplomowym Prawa Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Autor lub współautor 250 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych z zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki, terapii i kontroli zakażeń oraz zakażeń szpitalnych. Popularyzator wiedzy medycznej, laureat nagrody ?Wielkiego Edukatora? Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia.

dr hab. n. med. Dorota Wąsko-Czopnik

Specjalistka chorób wewnętrznych, gastroenterolog i dietetyk. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Autorka ponad 130 publikacji z zakresu gastroenterologii i dietetyki, autorka i współautorka książek.

dr n. med. Tomasz Anyszek

Internista, specjalista diagnostyki laboratoryjnej i zdrowia publicznego. Pełnomocnik Zarządu Diagnostyka SA ds. medycyny laboratoryjnej. Wykładowca akademicki. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i współautor podręczników z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej.

dr n. med. Anna Kuna

Specjalistka chorób wewnętrznych, medycyny transportu. Klinika Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdański Uniwersytet Medyczny.

Termin: 14 października 2023 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer ? wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału stacjonarnie: 500 zł (zw)

UWAGA ZNIŻKA:

  • dla Lekarzy Grupy LUX MED ? udział BEZPŁATNY (prosimy zgłosić się po kod rabatowy)
  • dla Członków Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży – koszt udział stacjonarnie 250 zł (zw) (prosimy zgłosić się po kod rabatowy)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, lunch oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban ? konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie

Warunki udziału:

  • Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia [“Kup lub zarezerwuj“]
  • Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

  • Liczba miejsc jest ograniczona
  • Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności
  • Po dokonaniu opłaty za konferencję otrzymasz potwierdzenie udziału
  • O przyjęciu uczestnika na konferencję decyduje kolejność wpłat
  • Prowadzimy listy rezerwowe

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu ?Wiadomość do Organizatora?. Rabaty nie łączą się.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Wydarzenie posiada PATRONAT POLSKIEGO TOWARZYSTWA MEDYCYNY MORSKIEJ, TROPIKALNEJ I PODRÓŻY (PTMMTiP)

TRANSLATE