social icon social icon social icon social icon
Kurs USG moszny. Praktyczny kurs z udziałem pacjentów
11/09/2024
Szkolenie Płatne Niekadawerowe
Praktyczny kurs USG z udziałem pacjentów
Czas trwania
09:00-17:00
Rodzaj
Niekadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
12

Praktyczny kurs USG z udziałem pacjentów.

Kurs składa się z części wykładowej (szczegółowy opis w zakładce Program) oraz z części praktycznej, czyli wykonywania badań USG na pacjentach pod okiem doświadczonego instruktora, lekarza urologa, andrologo FEBU – lek. Agnieszki Chomicz

09:00
Rejestracja Uczestników
09:30
Rozpoczęcie kursu
09:40
Wykłady: podstawy teoretyczne USG moszny
09:40
Anatomia ultrasonograficzna narządów moszny, sprzęt i technika badania
11:10
Patologie w obrębie moszny
12:30
Przerwa obiadowa
13:30
Warsztaty praktyczne: praca własna z aparatami USG pod nadzorem konsultanta - badania pacjentów
16:30
Test
17:00
Zakończenie warsztatów, wydanie zaświadczeń

lek. Agnieszka Chomicz – kierownik naukowa kursu

Jest specjalistką urologii, andrologii klinicznej, certyfikowaną ultrasonografistką, dyplomowaną lekarką medycyny estetycznej, autorką doniesień i publikacji naukowych oraz redaktorką w oficjalnym dwumiesięczniku Polskiego Towarzystwa Urologicznego – ?Przeglądzie Urologicznym?.

Posiada prestiżowy międzynarodowy tytuł FEBU (Fellow of the European Board of Urology) (2018) oraz jest andrologiem certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Andrologiczne (2019). W 2021 roku ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe “Medycyna estetyczna dla lekarzy” na GWSH.

Specjalizację urologiczną odbywała w Niemczech i w Polsce. Część szkolenia specjalizacyjnego odbyła w Kilonii w Universitätsklinikum Schleswig-Holstein, Campus Kiel. Specjalizację ukończyła w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie. W 2017 roku uzyskała nadany przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne certyfikat “USG w urologii”.

lek. Agnieszka Chomicz wykonuje w codziennej praktyce ponad 2000 badań ultrasonograficznych rocznie, zarówno u dorosłych jak i dzieci. Zakres wykonywanych badań obejmuje USG moszny, USG prącia, USG transrektalne prostaty, pęcherzyków nasiennych, nasieniowodów, USG układu moczowego, a także unikalne USG cewki moczowej męskiej (sonouretrografia). Ultrasonografię wykorzystuje przede wszystkim w diagnostyce schorzeń urologicznych i andrologicznych, jak również w diagnostyce niepłodności męskiej oraz w urologii estetycznej. Przeprowadza również zabiegi z zastosowaniem ultrasonografii (ultrasonografia zabiegowa) tj. biopsja stercza pod nadzorem TRUS, biopsja fuzyjna stercza (konsolidacja obrazowania mpMRI i TRUS), punkcje torbieli prostaty/pęcherzyków nasiennych, wodniaków, jąder pod nadzorem TRUS.

Ukończyła wiele zagranicznych szkoleń z zakresu ultrasonografii m.in. w Londynie, Barcelonie, Kopenhadze, we Florencji.

Termin: 11 września 2024 r. (środa)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 1590 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

Rezygnacja z udziału po 19 sierpnia 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 19 sierpnia 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału 1590 zł (zw)
TRANSLATE