social icon social icon social icon social icon
Leczenie operacyjne schorzeń uroginekologicznych - kurs praktyczny na preparatach nieutrwalonych
22/11/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy

Czas trwania
08:30-18:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
16

Kurs przeznaczony dla ginekologów zainteresowanych leczeniem zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej oraz nietrzymania moczu. Podczas kursu zostaną omówione zasady kwalifikacji do zabiegów operacyjnych oraz techniki operacyjne stosowane w uroginekologii.

Podczas części praktycznej, która stanowi dominującą część kursu, Uczestnicy (max. 3 operatorów na 1 stanowisko) przeprowadzą zabiegi z dostępu waginalnego (takie jak: implantacja taśmy podcewkowej techniką przezzasłonową i załonową, implantacja siatek w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej) oraz z dostępu laparoskopowego, takie jak: hysterosakropeksja, zawieszenie boczne, naprawa boczna sp Richardsona, operacja Burcha.

Zwracamy szczególną uwagę na technikę wykonywania zabiegów, anatomiczne punkty orientacyjne z uwzględnieniem struktur anatomicznych i ich topografii pod kątem możliwych powikłań.

Uczestnicy pracują w trzyosobowych zespołach przy jednym preparacie nieutrwalonym (kadawerze).

Zapraszamy również Obserwatorów  – lekarzy, fizjoterapeutów i wszystkich specjalistów zajmujących się leczeniem zachowawczym schorzeń uroginekologicznych chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat anatomii i przyczynowego leczenia operacyjnego w uroginekologii.

08:30
Przywitanie uczestników, otwarcie kursu
08:35
Wprowadzenie teoretyczne
Zasady kwalifikacji do zabiegów operacyjnych, leczenie przyczynowe w uroginekologii. Omówienie technik operacyjnych stosowanych w uroginekologii:
- operacyjne leczenie nietrzymania moczu
- operacje w zaburzeniach statyki z dostępu pochwowego
- operacje w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej z dostępu laparoskopowego
10:45
Przerwa kawowa, wprowadzenie do laboratorium
11:00
Zabiegi operacyjne na preparatach nieutrwalonych
- zabiegi operacyjne z dostępu waginalnego (techniki implantacji taśm podcewkowych, technika implantacji materiału alloplastycznego w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej)
- zabiegi z dostępu laparoskopowego - sakropeksja, naprawa boczna, zawieszenie boczne sp Dubuissona, operacja Burcha
18:00
Zakończenie kursu

lek. Hanna Szweda
Specjalista położnictwa i ginekologii, wykładowca Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, organizator i wykładowca na licznych kursach dla lekarzy i fizjoterapeutów. Od ponad 10 lat szczególny obszar zawodowych zainteresowań pani doktor stanowi uroginekologia, w tym przede wszystkim kompleksowa diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu, nawracających stanów zapalnych oraz różnego rodzaju dolegliwości związanych z zaburzeniami statyki narządów miednicy mniejszej (np. obniżenie pęcherza, odbytnicy, wypadanie macicy, dyskomfort przy współżyciu). Pani doktor wykonuje badania USG, badania urodynamiczne, stosuje leczenie zachowawcze (m in. fizjoterapię, pessaroterapię, farmakoterapię), a także wykonuje zabiegi operacyjne, preferując metody małoinwazyjne, jak najmniej obciążające dla pacjentek.

prof. dr hab. n. med. Paweł Szymanowski
Ukończył studia w Niemczech na Akademii Medycznej w Hanowerze. Specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa uzyskał w Szpitalu Klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Drezdeńskiego w Görlitz. Założyciel i były prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, członek Europejskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, autor nowych technik operacyjnych, podręczników i licznych publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, szkoleniowiec.

Termin: 22 listopada 2023 r. (środa)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 7500 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  ?  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

? Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia
? Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora

Potwierdzenie zgłoszenia:

? Liczba miejsc jest ograniczona.
? Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
? Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
? O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
? Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu ?Wiadomość do Organizatora?. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

Rezygnacja z udziału po 6 listopada 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o. Rezygnację z udziału należy przesłać w formie e-mailowej na adres kontakt@cem-med.pl. Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do 6 listopada 2023 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych, w zależności od województwa. Instrukcja ubiegania się o dofinansowanie PARP/BUR ? pobierz tutaj

Uczestników zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do kontaktu z Centrum Edukacji Medycznej ? Osoba odpowiedzialna: Paulina Solińska

e-mail : DofinansowaniaBUR@cem-med.pl

telefon: 885 881 866

TRANSLATE