social icon social icon social icon social icon
Leczenie operacyjne schorzeń uroginekologicznych – kurs praktyczny na preparatach nieutrwalonych
17/05/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy
Czas trwania
8:30-18:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Ilość miejsc
12

Kurs przeznaczony dla ginekologów zainteresowanych leczeniem zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej oraz nietrzymania moczu. Podczas kursu zostaną omówione zasady kwalifikacji do zabiegów operacyjnych oraz techniki operacyjne stosowane w uroginekologii. Podczas części praktycznej, która stanowi dominującą część kursu, uczestnicy (max 3 operatorów na 1 stanowisko, instruktorzy do stałej dyspozycji uczestników) przeprowadzą zabiegi z dostępu waginalnego (takie jak implantacja taśmy podcewkowej techniką przezzasłonową i załonową, implantacja siatek w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej) oraz z dostępu laparoskopowego, takie jak hysterosakropeksja, zawieszenie boczne, naprawa boczna sp Richardsona, operacja Burcha. Zwracamy szczególną uwagę na technikę wykonywania zabiegów, anatomiczne punkty orientacyjne z uwzględnieniem struktur anatomicznych i ich topografii pod kątem możliwych powikłań.

Uczestnicy pracują w trzyosobowych zespołach przy jednym preparacie nieutrwalonym.

08:30
Przywitanie uczestników, otwarcie kursu.
08:35
Wprowadzenie teoretyczne - zasady kwalifikacji do zabiegów operacyjnych, leczenie przyczynowe w uroginekologii - lek. Hanna Szweda Topografia miednicy w kontekście możliwych powikłań śródoperacyjnych. Powikłania zabiegow uroginekologicznych - prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz. Omówienie technik operacyjnych stosowanych w uroginekologii.
10:45
Przerwa kawowa, wprowadzenie do laboratorium.
11:00
Zabiegi operacyjne na preparatach nieutrwalonych.
Uczestnicy kursu pod opieką instruktorów (prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz, lek. Hanna Szweda, prof. dr hab. n. med. Paweł Szymanowski) samodzielnie przeprowadzą kolejne zabiegi operacyjne.
18:00
Zakończenie kursu.

lek. Hanna Szweda
Specjalista położnictwa i ginekologii, wykładowca Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, organizator i wykładowca na licznych kursach dla lekarzy i fizjoterapeutów. Od ponad 10 lat szczególny obszar zawodowych zainteresowań pani doktor stanowi uroginekologia, w tym przede wszystkim kompleksowa diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu, nawracających stanów zapalnych oraz różnego rodzaju dolegliwości związanych z zaburzeniami statyki narządów miednicy mniejszej (np. obniżenie pęcherza, odbytnicy, wypadanie macicy, dyskomfort przy współżyciu). Pani doktor wykonuje badania USG, badania urodynamiczne, stosuje leczenie zachowawcze (m in. fizjoterapię, pessaroterapię, farmakoterapię), a także wykonuje zabiegi operacyjne, preferując metody małoinwazyjne, jak najmniej obciążające dla pacjentek.

prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz
Kierownik Katedry Ginekologii i Położnictwa Wydziału Medycznego Collegium Medicum UKSW. Prodziekan ds. klinicznych i rozwoju WMCM UKSW.

prof. dr hab. n. med. Paweł Szymanowski
Ukończył studia w Niemczech na Akademii Medycznej w Hanowerze. Specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa uzyskał w Szpitalu Klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Drezdeńskiego w Görlitz. Założyciel i były prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, członek Europejskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, autor nowych technik operacyjnych, podręczników i licznych publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, szkoleniowiec.

Termin szkolenia:

17 maja 2022 r. (środa).

Miejsce:

Centrum Edukacji Medycznej

Mera Park Wawer

ul. Bysławska 84

04-993 Warszawa.

Koszt udziału:

7500 zł (zw).

Koszt uczestnictwa obejmuje:

– udział w programie,

– przerwy kawowe,

– zaświadczenie udziału w kursie.

Warunki udziału:

Przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego faksem lub elektronicznie oraz dokonanie wpłaty po otrzymaniu potwierdzenia udziału, nie później niż w dniu spotkania.

Potwierdzenie zgłoszenia:

O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność. Ilość miejsc ograniczona. Przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zawierającym szczegółowe informacje organizacyjne oraz zasady płatności i numer rachunku bankowego Organizatora. Potwierdzenie prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu „Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

Rezygnacja z udziału po 26 kwietnia 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o. Rezygnację z udziału należy przesłać w formie e-mailowej na adres kontakt@cem-med.pl. Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do 26 kwietnia 2023 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro organizacyjne:

Centrum Edukacji Medycznej

Mera Park Wawer

ul. Bysławska 84

04-993 Warszawa.

Koszt udziału 7500 zł (zw)

  Otrzymuj powiadomienia o najnowszych szkoleniach

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. i innych podmiotów z Grupy LUX MED komunikacji marketingowej, której celem jest w szczególności promocja usług oraz towarów oferowanych przez te podmioty, informowanie o wydarzeniach dotyczących ich działalności oraz promowanie pro-zdrowotnego stylu życia, przy wykorzystaniu moich danych.

  Administratorami Twoich danych są spółki z Grupy LUX MED czyli podmioty powiązane organizacyjnie lub kapitałowo z Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe, w szczególności adres e-mail oraz numer telefonu w związku udzielonymi nam zgodami na przesyłanie komunikacji marketingowej oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Przypominamy, że wyrażenie którejkolwiek ze zgód jest w pełni dobrowolne i że możesz w każdym czasie odwołać udzielone nam zgody. Kliknij tutaj aby zapoznać się z całą notą informacyjną.

  Nasi partnerzy
  • Net4doctor
  • Kroton
  • Carolina
  • Arthrex
  • Strauman
  • Poats
  • Kaldental
  • Alphabio
  • Techdaw
  • Ptu
  • Osto
  • Pte
  • Ptnw
  • Skn