social icon social icon social icon social icon
Konferencja stacjonarna: Medycyna Bólu | medyczna marihuana - zastosowanie, interakcje, receptury oraz aspekty prawne
16/09/2023
Szkolenie Płatne stacjonarne
Wydarzenie skierowane jest wyłącznie do Lekarzy. Po wydarzeniu Uczestnikom przyznawane są punkty OIL.

Jesteś Lekarzem Grupy LUX MED? Zgłoś się po kod rabatowy

Czas trwania
9:30-17:00
Rodzaj
stacjonarne
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników

Zapraszamy Państwa do udziału w hybrydowej Konferencji: Medycyna Bólu |  medyczna marihuana ? zastosowanie, interakcje, receptury oraz aspekty prawne.

W programie Konferencji przewidzieliśmy wystąpienia specjalistów, lekarzy, farmaceutów oraz prawników. Przybliżą tematy związane z medyczną marihuaną ? jakie może mieć zastosowanie w medycynie, interakcje z innymi grupami leków, konopie medyczne w recepturze aptecznej oraz kwestie prawne, które są istotne dla lekarza oraz pacjenta przy stosowaniu kannabinoidów.

Medycyna Bólu to nie tylko medyczna marihuana, dlatego część konferencji zostanie poświęcona migrenie, jej diagnozowaniu oraz najnowszym terapiom, a także przełomie w profilaktyce półpaśca.

Podczas Wydarzenia chcemy zapewnić Państwu możliwość rozmowy z zaproszonymi Gośćmi, wymiany doświadczeń oraz zdobycia szerszej wiedzy dotyczącej medycznej marihuany oraz kwestii z nią związanych.

09:30
Rejestracja uczestników
10:00
Rozpoczęcie konferencji
10:05
Wykład wprowadzający
10:25
Zastosowanie medycznej marihuany w łagodzeniu objawów chorób nienowotworowych ? lek. Przemysław Kapała
11:00
Q&A
11:15
Medyczne zastosowanie konopii w onkologii ? dr n. med. Michał Graczyk
11:50
Q&A
12:00
Przerwa kawowa
12:15
Recepturowe postacie leku na bazie surowca konopi leczniczych - przegląd możliwości ? mgr farm. Paweł Kozaczuk
12:45
Q&A
12:55
Interakcje medycznej marihuany z innymi produktami leczniczymi ? dr hab. n. med. Jarosław Woroń
13:35
Q&A
13:45
Półpasiec ? choroba, której nie można lekceważyć! Przełom w profilaktyce półpaśca ? lek. Przemysław Kapała, wykład sponsorowany GSK
14:15
Q&A
14:25
Przerwa obiadowa
15:25
Migrena ? od diagnozy do najnowszych terapii ? dr hab. n. med. Izabela Domitrz, wykład sponsorowany Pfizer
15:55
Q&A
16:05
Leczenie medyczną marihuaną ? aspekty prawne ? Kancelaria Prawnik Lekarza
16:50
Q&A
17:00
Zakończenie konferencji

lek. Przemysław Kapała

Kierownik naukowy wydarzenia. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku na Wydziale Lekarskim, oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu medycyny bólu. Pracuje w Hospicjach w Gdańsku i w Warszawie, Poradni Medycyny Paliatywnej i Poradni Leczenia Bólu. Od 1991 roku prowadzi praktykę jako lekarz internista.

dr n. med. Michał Graczyk

Specjalista chorób wewnętrznych oraz medycyny paliatywnej. Ukończył Międzynarodową Szkołę Medycyny Paliatywnej w Bydgoszczy ? dwuletni kurs doskonalący zaawansowany dla lekarzy z medycyny paliatywnej, a także kurs doskonalący z zakresu aktualnej wiedzy i zastosowania kannabinoidów w codziennej praktyce klinicznej (Spectrum Academy – Montreal, Kanada).

Od 2004 r. pracownik naukowy i dydaktyczny Katedry Opieki Paliatywnej Collegium Medicum UMK.

Od 2015 r. konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej dla województwa kujawsko-pomorskiego.

mgr farm. Paweł Kozaczuk

Kierownik apteki ogólnodostępnej we Wrocławiu, farmaceuta praktyk, w trakcie specjalizacji z farmacji klinicznej. Od wielu lat rozwija w aptece różne usługi farmaceutyczne: kompleksową recepturę apteczną różnych postaci leków, w tym leków z medycznej marihuany, przeglądy lekowe, szczepienia, a także realizuje zlecenia na zestawy

infuzyjne do pomp insulinowych, środki pomocnicze i wnioski na wyroby medyczne.

Od 2006 roku współtwórca oraz dyrektor pierwszego w Polsce Centrum Informacji o Leku, autor wielu publikacji na temat informacji o lekach i terapiach, a także opieki farmaceutycznej.

Od 2020 roku kierownik pierwszej w Polsce pracowni receptury różnych postaci leków z surowca Cannabis sativa. Pracownia została przygotowana wg jego projektu po stażu odbytym we Włoszech w aptece będącej jedną z wiodących placówek zajmujących się specjalistyczną recepturą marihuany medycznej.

Prowadzi szkolenia na temat sporządzania i zastosowania leków recepturowych z konopi dla farmaceutów i lekarzy. Współpracuje z lekarzami różnych specjalności w zakresie działania, wskazań i dawkowania w/w leków recepturowych. Współpracuje także z Wydziałem Farmacji we Wrocławiu przy szkoleniach podyplomowych dla farmaceutów na

temat opieki farmaceutycznej w geriatrii i przeglądów lekowych.

dr hab. n. med. Jarosław Woroń

Doktor habilitowany w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, specjalista farmakologii, farmakolog kliniczny, kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz starszy asystent lecznictwa Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, konsultant z zakresu farmakoterapii oraz antybiotykoterapii, biegły sądowy z zakresu farmakologii klinicznej.

Zajmuje się praktycznymi aspektami farmakoterapii, farmakologicznym leczeniem bólu, antybiotykoterapią kliniczną oraz polekowymi działaniami niepożądanymi, problemem interakcji leków w praktyce klinicznej oraz występowaniem zdarzeń niepożądanych w placówkach służby zdrowia.

Jest autorem i współautorem ponad 500 prac i doniesień zjazdowych z zakresu farmakologii klinicznej, farmakoterapii, antybiotykoterapii, medycyny bólu, działań niepożądanych leków, a także interakcji leków. Autor i współautor 45 książek i 4 podręczników akademickich z zakresu farmakologii i farmakoterapii, psychofarmakologii oraz medycyny bólu. Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii, członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii oraz Europejskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej. Współautor zaleceń klinicznych o zasięgu krajowym.

dr hab. n. med. Izabela Domitrz

Specjalistka neurologii, pracuje w Klinice Neurologii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 1994 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, od 1999 roku ? Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy. Aktualnie jest prezesem Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i członkiem zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. W ramach pracy naukowej współpracuje ze specjalistami w innych ośrodkach i prowadzi kilka programów badawczych, głównie w zakresie migreny, w tym migreny przewlekłej, a także udarów. Jest autorem lub współautorem ponad 50 artykułów naukowych, kilkunastu rozdziałów w publikacjach książkowych i redaktorem kilku publikacji. Ma doświadczenie dydaktyczne ? od wielu lat prowadzi zajęcia praktyczne ze studentami, stażystami i rezydentami, prowadzi seminaria, wykłady oraz fakultety dla studentów.

Kancelaria Prawnik Lekarza

Udzielanie porad prawnych, pomoc w rozwiązywaniu sporów sądowych, reprezentowanie przed sądami powszechnymi, obrona przed sądem lekarskim, przygotowanie opinii prawnej, analiza i przygotowanie umów oraz kompleksowa obsługa prawna sektora ochrony zdrowia.

Opieka prawna dla Członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie:

– wsparcie prawne w zakresie spraw i postępowań związanych z wykonywaniem zawodu lekarza oraz lekarza dentysty,

– kompleksowa obsługa prawna (ustna porada prawna, spotkanie z prawnikiem, przygotowanie opinii prawnej),

– całościowe wsparcie lekarzy i lekarzy dentystów.

Termin: 16 września 2023 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer ? wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału stacjonarnie: 500 zł (zw)

UWAGA: 

  • dla Lekarzy Grupy LUX MED ? udział BEZPŁATNY (prosimy zgłosić się po kod rabatowy)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, lunch oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban ? konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie

Warunki udziału:

  • Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia [“Kup lub zarezerwuj“]
  • Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

  • Liczba miejsc jest ograniczona
  • Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności
  • Po dokonaniu opłaty za konferencję otrzymasz potwierdzenie udziału
  • O przyjęciu uczestnika na konferencję decyduje kolejność wpłat
  • Prowadzimy listy rezerwowe

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu ?Wiadomość do Organizatora?. Rabaty nie łączą się.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE