social icon social icon social icon social icon
Osteotomia vs. proteza jednoprzedziałowa. Praktyczny kurs kadawerowy
06/11/2025
-
07/11/2025
Szkolenie płatne kadawerowe

  lek. Łukasz Luboiński, lek. Krzesimir Sieczych, dr n. med. Piotr Dudek, dr hab. n. med. Dariusz Marczak prof. CMKP

Czas trwania
09:00-16:30
Rodzaj
kadawerowe
Kategoria
płatne
Liczba Uczestników
12

„Osteotomia vs. proteza jednoprzedziałowa” to kurs łączący teorię, praktykę oraz interaktywną wymianę doświadczeń. Skoncentrowany jest na dwóch ugruntowanych, choć odmiennych podejściach do leczenia zmian w jednym przedziale kolana: osteotomii okołokolanowej oraz protezoplastyce jednoprzedziałowej (UKA).

Unikalnym elementem szkolenia będzie dyskusja w formie “bitwy” argumentów pomiędzy prowadzącymi – doświadczonymi operatorami reprezentującymi odmienne strategie leczenia. W ramach tej debaty każdy z instruktorów przedstawi swoje podejście, poparte doświadczeniem klinicznym oraz wynikami długoterminowymi. Uczestnicy będą mogli aktywnie uczestniczyć w wymianie argumentów, zadawać pytania i konfrontować swoje doświadczenia z praktyką prowadzących.

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z aktualnymi wskazaniami do wykonania osteotomii okołokolanowej (HTO, DFO) oraz implantacji protezy jednoprzedziałowej (UKA). Porównane zostaną biomechaniczne założenia obu metod, ich przewagi, ograniczenia oraz efekty kliniczne w różnych grupach pacjentów.

DZIEŃ I
09:00
Rejestracja uczestników
09:30
Rozpoczęcie szkolenia, omówienie kwestii organizacyjnych
09:35
Prezentacja technik osteotomii kości piszczelowej i udowej - wskazania i możliwe powikłania
10:35
Case study – osteotomia czy protezoplastyka jednoprzedziałowa? Dyskusja wykładowców i uczestników.
11:05
Przerwa kawowa
11:20
Zajęcia praktyczne na preparatach nieutrwalonych - osteotomia HTO
14:00
Lunch
14:30
Zajęcia praktyczne na preparatach nieutrwalonych - osteotomia DFO
16:30
Zakończenie kursu, rozdanie zaświadczeń
DZIEŃ II
09:00
Rejestracja uczestników, poranna kawa
09:30
Rozpoczęcie drugiego dnia szkolenia, omówienie kwestii organizacyjnych
09:35
Wykłady: Wskazania i zasady implantacji UKA Kiedy nie zakładać UKA? Kiedy UKA, a kiedy TKA?
11:45
Przerwa kawowa
12:00
Nowoczesne implanty personalizowane
12:30
Case study – protezoplastyka jednoprzedziałowa czy osteotomia? Dyskusja wykładowców i uczestników.
13:00
Lunch
13:30
Zajęcia praktyczne w laboratorium: Warsztaty na suchych kościach. Warsztaty na preparatach nieutrwalonych
16:30
Zakończenie kursu, rozdanie zaświadczeń

Kierownik naukowy: lek. Łukasz Luboiński

Specjalista ortopedii i traumatologii, od 2016 roku ordynator Oddziału Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej w Szpitalu Carolina. Specjalizuje się w rekonstrukcjach wielowięzadłowych w obrębie kolan, osteotomiach korekcyjnych, leczeniu urazów tkanek miękkich, ścięgien i więzadeł, w tym przezskórnej plastyce ścięgna Achillesa i leczeniu zachowawczym tego ścięgna.

Jest pomysłodawcą i założycielem Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

Pełnił rolę konsultanta ortopedycznego KP Legia, lekarza Polskiego Związku Pływackiego, Polskiego Związku Koszykówki oraz zawodów WTA J&S Cup.

lek. Krzesimir Sieczych

Specjalizuję się w leczeniu urazów i kontuzji sportowych. W szczególności zajmuję się leczeniem złamań, uszkodzeń mięśni barku, biodra, kolana i stawu skokowego.

dr n. med. Piotr Dudek
Starszy asystent w Klinice Ortopedii i Reumoortopedii CMKP w SPSK im. prof. A. Grucy w Otwocku, z którą związany jest od 2015 roku. Od 2018 roku asystent naukowy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
Obszary jego zainteresowań obejmują głównie endoprotezoplastykę stawów kolanowych i biodrowych, powikłania po endoprotezoplastykach, infekcje okołoprotezowe, zabiegi rekonstrukcyjne w obrębie stawu kolanowego, w tym zabiegi artroskopowe.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w ośrodkach krajowych i zagranicznych, między innymi w Finlandii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii

dr hab. n. med. Dariusz Marczak prof. CMKP

Ortopeda, traumatolog. Specjalizuje się w endoprotezoplastyce pierwotnej i rewizyjnej stawu kolanowego i biodrowego oraz w chirurgii artroskopowej stawu kolanowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu ośrodkach krajowych i zagranicznych zarówno prywatnych jak i publicznych. Odbył staż w Szpitalu Slotervaart w Amsterdamie pod kierunkiem Prof. Rudolfa G. Pöll’a. Uczestniczył czynnie i biernie w licznych kursach , szkoleniach praktycznych, teoretycznych i sympozjach krajowych i zagranicznych między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Austrii, Szwecji, Hiszpanii Szwajcarii oraz innych krajach. Autor i współautor licznych publikacji i wykładów z dziedziny protezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego.

Termin: 6 – 7 listopada 2025 r. (czwartek – piątek)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 7600 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 18 października 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 18 października 2025 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału 7600 zł (zw)
TRANSLATE