social icon social icon social icon social icon
Ostry dyżur okulistyczny – zaopatrywanie ran spojówki, rogówki, twardówki i powiek. Kurs kadawerowy
28/09/2024
Szkolenie płatne kadawerowe

  lek. Dominika Białas

Czas trwania
08:00-17:15
Rodzaj
kadawerowe
Kategoria
płatne
Liczba Uczestników
10

Kurs kadawerowy dedykowany jest lekarzom w trakcie specjalizacji z okulistyki, którzy wkrótce rozpoczną lub już rozpoczęli samodzielne dyżury zarówno tępe, jak i ostre oraz chcą poszerzyć wiedzę i nabyć umiejętności w zakresie zaopatrywania ran gałki ocznej i aparatu ochronnego oka.

8-godzinny kurs składa się z dwóch części – krótkiej teoretycznej oraz 6 godzin praktyki w laboratorium kadawerowym w warunkach sali operacyjnej.

Podczas części teoretycznej omówione zostaną zagadnienia związane z epidemiologią i diagnostyką urazów, przygotowaniem pacjenta do operacji jak również z technikami zaopatrywania ran spojówki, rogówki i twardówki oraz powiek z uwzględnieniem urazów dróg łzowych. Części teoretyczna zawiera praktyczne wskazówki na temat wyboru metody znieczulenia, materiałów oraz szwów wykorzystywanych podczas zaopatrywania ran, jak również postępowania z pacjentem po zaopatrzeniu urazu.

Podczas części praktycznej zabiegi mikrochirurgiczne (zaopatrywanie ran spojówki, rogówki i twardówki) będą wykonywane na świeżych, nieutrwalonych gałkach zwierzęcych z użyciem mikroskopów operacyjnych (nieograniczona ilość gałek, mikroskop dla każdego uczestnika), podczas zaopatrywania ran powiek Uczestnicy kursu będą pracowali na nieutrwalonych preparatach ludzkich (tylko 2 Uczestników przy stanowisku). Uczestnicy kursu otrzymają obszerny skrypt z informacjami przedstawionymi w części teoretycznej.

Szkolenie w ramach kształcenia w zawodach medycznych.

08:00
Rejestracja Uczestników i poranna kawa
08:30
Powitanie Uczestników i przedstawienie zasad BHP
08:35
Część teoretyczna - wykłady
09:35
Planowanie zabiegów i techniki operacyjne
10:35
Przerwa kawowa
10:45
Zajęcia praktyczne część 1 - laboratorium kadawerowe - zaopatrywanie ran spojówki, rogówki, twardówki
13:45
Lunch
14:15
Zajęcia praktyczne część 2 - laboratorium kadawerowe - zaopatrywanie ran powiek i kanalików łzowych
17:15
Zakończenie kursu. Rozdanie certyfikatów

lek. Dominika Białas

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizację z zakresu okulistyki uzyskała w Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus CLO w Warszawie. Od lutego 2011 r. do czerwca 2020r. związana z Kliniką Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Od 1 lipca 2020 r. rozpoczęła pracę na stanowisku starszego asystenta w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Wykonała ponad 2500 zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii aparatu ochronnego oka – powiek oraz dróg łzowych. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i anti-aging. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych. Regularnie uczestniczy w kursach i kongresach z zakresu okulistyki zarówno w kraju, jak i za granicą, także w charakterze wykładowcy.

Termin: 28 września 2024 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa, budynek Mera Park Wawer — wejście B obok drogerii Rossmann — zapraszamy na 3 piętro

Koszt udziału: 4900 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM — wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban — konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 2 września 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 2 września 2024 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału 4900 zł (zw)
TRANSLATE