social icon social icon social icon social icon
Podstawowe procedury operacyjne w ortopedii
18/11/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy dla studentów medycyny rozważających specjalizację z ortopedii, stażystów oraz lekarzy rezydentów
Czas trwania
08:45-16:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
20

Kurs dedykowany dla rezydentów pierwszych lat specjalizacji oraz studentów i stażystów zainteresowanych rozpoczęciem specjalizacji z ortopedii i traumatologii.

Kurs w Centrum Edukacji Medycznej CEM składa się z części wykładowej oraz przede wszystkim z praktycznej – ćwiczeń na ludzkich preparatach anatomicznych w laboratorium kadawerowym.

08:45
Rejestracja uczestników
09:00
Rozpoczęcie kursu
09:10
Cześć teoretyczna
Podstawy gojenia złamań - stabilizacja względna i bezwzględna
Podstawowe zasady zespoleń w ortopedii - śruba pozycjonująca, ciągnąca, rodzaje płyt do zespoleń, popręg, stabilizacja śródszpikowa
Technika wiązania węzłów chirurgicznych w rękach
10:30
Przerwa
10:45
Część praktyczna w laboratorium kadawerowym na ludzkich preparatach nieutrwalonych
10:45
Hands-On 1
Prawidłowa technika preparowania warstwowego - dostęp do kości
Skośna osteotomia kości - obsługa piły oscylacyjnej w praktyce
Podstawowe techniki repozycji złamań
Stabilizacja odłamów - prawidłowa technika wiercenia jednokorówkowego, dwukorówkowego, praktyczne zastosowanie śruby ciągnącej, śrub LCP, śrub korowych oraz płyty LCP
12:15
Hands-On 2
Założenie popręgu Webera na rzepkę
13:00
Lunch
13:30
Hands-On 3
Szew baseball'owy oraz szew Krackow'a w praktyce - obszycie więzadła rzepki
Reinsercja więzadła techniką na mostku kostnym
Osteotomia guzowatości kości piszczelowej ze stabilizacją śrubami
Stanowisko ogólne nr 1 - porównanie penetracji tkanek miękkich z użyciem ostrego i tępego wiertła
Stanowisko ogólne nr 2 - usunięcie śruby z zerwanym gwintem - wykrętaki lewoskrętne, rozwiercanie śruby, wyrzynarka bloczków kostnych
16:00
Zakończenie kursu. Rozdanie certyfikatów

lek. Jakub Sobczyk

Lekarz w trakcie specjalizacji, na co dzień pracuje w Szpitalu Carolina w Warszawie. Ukończył II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się leczeniem urazów sportowych oraz złamań w obrębie narządu ruchu.

Główne obszary zainteresowań to staw kolanowy, bark, nadgarstek oraz staw skokowy. Założyciel OSTO (Ogólnopolskie Studenckie Towarzystwo Ortopedyczne). Członek ESSKA (European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy), ESA (European Shoulder Associates) oraz PTArtro (Polskie Towarzystwo Artroskopowe).

Od wielu lat prowadzi kursy i szkolenia dla studentów i lekarzy.

lek. Krzesimir Sieczych

Specjalizuje się w leczeniu urazów i kontuzji sportowych. W szczególności zajmuje się leczeniem złamań, uszkodzeń mięśni barku, biodra, kolana i stawu skokowego.

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ze Szpitalem Carolina (d. Carolina Medical Center) związany od 2007 roku. W 2019 roku uzyskał tytuł specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Specjalizuje się w leczeniu urazów i kontuzji przeciążeniowych. Jako chirurg uwielbia operować, jednak zabieg traktuje jako ostateczność, zanim sięgnie po skalpel szuka innych możliwości pomocy pacjentowi. Wykonuje iniekcje z kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego.

Od 2020 roku pełni funkcję ortopedy Reprezentacji Olimpijskiej, opiekuje się sportowcami podczas Igrzysk Olimpijskich (Tokio 2020, Pekin 2022, Kraków 2023, Japonia 2023) i leczy ich na co dzień. Od 2017 roku jest lekarzem Kadry Narodowej w pływaniu. W latach 2013-2016 był jednym z lekarzy Kadry Narodowej w podnoszeniu ciężarów.

Członek: PTOiTR, PTArtro, PTBŁ, ISAKOS, ESSKA.

Doświadczony Instruktor kursów kadawerowych w CEM.

Termin: 18 listopada 2023 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer ? wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 1300 zł brutto

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  ?  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

? Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia.
? Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

? Liczba miejsc jest ograniczona.
? Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
? Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
? O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
? Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu ?Wiadomość do Organizatora?. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 27 października 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o. Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 27 października 2023 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE