Kurs podzielony jest na dwie części.
Część pierwszą stanowią wykłady, podczas których omówione zostaną zagadnienia związane z anatomią powiek oraz okolicy oka, kwalifikacje do zabiegów plastyki powiek, przedoperacyjnym badaniem aparatu ochronnego oka oraz planowaniem zakresu zabiegu.
Przedstawione zostaną podstawowe techniki operacyjne stosowane w plastyce powiek górnych i dolnych, z uwzględnieniem stosowanych w trakcie zabiegów narzędzi, szwów oraz metod znieczulenia.
Część praktyczna to cztery godziny nauki i doskonalenia technik operacyjnych na kadawerach tj. anatomicznych preparatach nieutrwalonych. Każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnego wykonania procedur na nieutrwalonych preparatach ludzkich.
Podczas kursu Podstawy blefaroplastyki wykonywane są następujące procedury*:
– usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych,
– redukcja przepuklin tłuszczowych,
– identyfikacja gruczołu łzowego i jego repozycja,
– przezspojówkowa resekcja mięśnia Mullera,
– przezspojówkowa redukcja przedziałów tłuszczowych powiek dolnych,
– przezskórna plastyka powiek dolnych,
– odbarczenie oczodołu – kantotomia i kantoliza boczna.
* w zależności od stopnia zaawansowania grupy szkoleniowej
Szkolenie w ramach kształcenia w zawodach medycznych.
lek. Dominika Białas
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizację z zakresu okulistyki uzyskała w Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus CLO w Warszawie. Od lutego 2011 r. do czerwca 2020 r. związana z Kliniką Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Od 1 lipca 2020 r. rozpoczęła pracę na stanowisku starszego asystenta w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.
Wykonała ponad 2500 zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii aparatu ochronnego oka ? powiek oraz dróg łzowych.
Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i anti-aging. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych. Regularnie uczestniczy w kursach i kongresach z zakresu okulistyki, zarówno w kraju, jak i za granicą, także w charakterze wykładowcy.
Termin: 26 sierpnia 2023 r. (sobota)
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa
Koszt udziału: 4400 zł (zw)
Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.
Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban ? konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie
Warunki udziału:
? Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia.
? Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.
Potwierdzenie zgłoszenia:
? Liczba miejsc jest ograniczona.
? Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
? Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
? O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
? Prowadzimy listy rezerwowe.
W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.
Warunki rezygnacji:
W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiernie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.
Rezygnacja z udziału po 1 sierpnia 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl. Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.
Rezygnacja zgłoszona do dnia 1 sierpnia 2023 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.
Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa