social icon social icon social icon social icon
Przegląd technik operacyjnych kolana
12/04/2024
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy
Czas trwania
08:00-16:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników
8

W części praktycznej: artroskopia kolana, szycie łąkotek, opracowanie ognisk chondromalacji artroskopia przedniego i tylnego przedziału stawu kolanowego szycie łąkotek, reinsercja korzenia łąkotki, szycie ramp lesion opracowanie ognisk chondromalacji, wykonanie mikrozłamań, rekonstrukcja WKP, Osteotomia Fulkersona.

08:00
Rozpoczęcie kursu
08:15
Omówienie zadań krok-po-kroku
08:45
Hands-on: 1 Artroskopia kolana + szycie łąkotek + opracowanie ognisk chondromalacji artroskopia przedniego i tylnego przedziału stawu kolanowego szycie łąkotek - All-Inside, Inside-Out, Outside-In, reinsercja korzenia łąkotki, szycie ramp lesion opracowanie ognisk chondromalacji, wykonanie mikrozłamań
10:45
Przerwa kawowa
11:00
Omówienie zadań krok-po-kroku | pobranie przeszczepu lokalizacja kanałów pod WKP
11:30
Hands-on: 2 Rekonstrukcja WKP opracowanie kikutów, przygotowanie kanałów w kości udowej i piszczelowej pobranie przeszczepów i ich opracowanie (hamstringi, BPTB, QF) stabilizacja przeszczepu
14:00
Lunch
14:30
Omówienie zadań krok-po-kroku | osteotomia Fulkersona
14:45
Hands-on: 3 Osteotomia Fulkersona wykonanie dojścia i wyznaczenie płaszczyzny osteotomii osteotomia stabilizacja śrubami po przesunięciu guzowatości
16:00
Zakończenie kursu

Kierownik naukowy kursu: lek. Michał Drwięga

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Główne zainteresowanie to mało znane i wykonywane zaledwie przez kilku ortopedów w Polsce zabiegi artroskopowe stawu biodrowego. W codziennej praktyce zajmuje się leczeniem patologii stawu ramiennego, biodrowego, kolanowego oraz leczeniem urazów sportowych i złamań różnych okolic ciała. Nabyte deformacje w obrębie kończyn dolnych zawsze stanowią ciekawe wyzwanie, a dzięki nowoczesnym technologiom, w tym możliwości planowania zabiegów z zastosowaniem wydruków 3D, leczenie tych patologii staje się precyzyjne i przewidywalne. Z ortopedią i medycyną sportową związany od 2003 roku. Obecnie wykonuje około 200 operacji w roku.

lek. Bartosz Dominik

Instruktor i wykładowca licznych kursów na preparatach nieutrwalonych. Współtwórca cyklu kursów z chirurgii stawu kolanowego oraz stawu ramiennego.

Z ortopedią zawiązany od 2012r. Swoją praktykę zawodową rozpoczynał w Szpitalu Carolina (d. Carolina Medical Center).
Stypendysta Kliniki Gelenkpunkt w Innsbrucku w 2019, gdzie szkolił się w zakresie chirurgii artroskopowej oraz protezoplastyki stawu ramiennego oraz kolanowego.

W codziennej pracy zajmuje się leczeniem pełnego spektrum urazów, w tym urazów sportowych i schorzeń przewlekłych barku oraz kolana.

Współpracownik CEM od 2012r.

Z ortopedią i medycyną sportową związany od 2003 roku.

lek. Krzesimir Sieczych

Specjalizuje się w leczeniu urazów i kontuzji sportowych. W szczególności zajmuje się leczeniem złamań, uszkodzeń mięśni barku, biodra, kolana i stawu skokowego.

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ze Szpitalem Carolina (d. Carolina Medical Center) związany od 2007 roku. W 2019 roku uzyskał tytuł specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Specjalizuje się w leczeniu urazów i kontuzji przeciążeniowych. Jako chirurg uwielbia operować, jednak zabieg traktuje jako ostateczność, zanim sięgnie po skalpel szuka innych możliwości pomocy pacjentowi. Wykonuje iniekcje z kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego.

Od 2020 roku pełni funkcję ortopedy Reprezentacji Olimpijskiej, opiekuje się sportowcami podczas Igrzysk Olimpijskich (Tokio 2020, Pekin 2022, Kraków 2023, Japonia 2023) i leczy ich na co dzień. Od 2017 roku jest lekarzem Kadry Narodowej w pływaniu. W latach 2013-2016 był jednym z lekarzy Kadry Narodowej w podnoszeniu ciężarów.

Członek: PTOiTR, PTArtro, PTBŁ, ISAKOS, ESSKA.

Doświadczony Instruktor kursów kadawerowych w CEM.

Termin: 12 kwietnia 2024r. (piątek)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 4900 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 22 marca 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 22 marca 2024 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE