social icon social icon social icon social icon
Przeszczep włosów
10/09/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy

Czas trwania
09:00-17:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników

W związku z rosnącym zainteresowaniem zabiegami przeszczepu włosów, pragniemy zaprosić zainteresowanych Lekarzy do udziału w kursie kadawerowym poświęconym temu zagadnieniu. Kurs ma na celu przygotowanie Uczestników do samodzielnego prowadzenia pacjentów dotkniętych problemem łysienia, przeprowadzania zabiegu przeszczepu włosów, a także kompleksowej opieki po przeszczepie. Kursanci nauczą się wykonywać przeszczep metodą FUE, czyli pobrania pojedynczych mieszków włosowych.

Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną, obejmująca fizjopatologię łysienia, omówienie leczenia zachowawczego, zabiegowego i wspomagającego, omówienie anatomii niezbędnej do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu, projektowanie linii włosów oraz praktyczną – obejmującą ćwiczenia na cadaverach. Dla zainteresowanych przewidziana jest możliwość uczestniczenia w zabiegu z zastosowaniem systemu robotycznego ARTAS.

09:00
Rozpoczęcie kursu, przedstawienie spraw organizacyjnych.
09:05
Wykład: 1. Rys historyczny 2. Wzrost włosa, przyczyny łysienia, anatomia 3. Diagnostyka 4. Metody niezabiegowe i małoinwazyjnej leczenia łysienia 5. Dostępne metody zabiegowe 6. Ocena przedzabiegowa i przygotowanie do zabiegu 7. Znieczulenie miejscowe i przewodowe.
10:45
Przerwa kawowa.
11:00
Wykład: 8. Projektowanie przeszczepu 9. Harvesting 10. Sitemaking 11. Implantacja 12. Przeżycie graftów 13. Zalecenia pozabiegowe 14. Proces gojenia 15. Różnice w leczeniu kobiet 16. Przeszczepy brwi i brody 17. Dyskusja
13:00
Lunch
13:30
Ćwiczenia praktyczne na kadawerach: 1. Znieczulenie 2. Ekstrakcja 3. Sitemaking 4. Implantacja
17:00
Zakończenie kursu i wręczenie zaświadczeń z punktami edukacyjnymi
* Dla osób zainteresowanych - Robotyczny przeszczep włosów ARTAS (uczestniczenie w zabiegu, terminy do ustalenia indywidualnie z Prowadzącym)

lek. Antoni Krajewski

Chirurg, lekarz medycyny estetycznej. Jest absolwentem Akademi Medycznej w Łodzi. Od 2012 roku specjalizuje się w zakresie chirurgii ogólnej w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.

Do jego zainteresowań należą: chirurgia ogólna, naczyniowa, estetyczna oraz przeszczep włosów. Uczestnik wielu międzynarodowych szkoleń i sympozjów poświęconych tej tematyce.

W 2018 roku odbył szkolenie z zakresu robotycznych metod przeszczepu włosów pod kierownictwem dr. Alamoutiego w Niemczech, w 2019 roku trzymiesięczny staż z zakresu chirurgii plastycznej w Szpitalu im. Orłowskiego w Warszawie.

Termin: 10 września 2023 r. (niedziela)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 4200 PLN (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  ?  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

? Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia
? Opłać kurs, po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od Organizatora

Potwierdzenie zgłoszenia:

? o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność
? liczba miejsc ograniczona
? przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zawierającym:

– szczegółowe informacje organizacyjne
– zasady płatności
– numer rachunku bankowego Organizatora.

Potwierdzenie udziału prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu ?Wiadomość do Organizatora?. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiernie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 17 sierpnia 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl. Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 17 sierpnia 2023 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych, w zależności od województwa. Instrukcja ubiegania się o dofinansowanie PARP/BUR – pobierz tutaj

Uczestników zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do kontaktu z Centrum Edukacji Medycznej – Osoba odpowiedzialna: Paulina Solińska

e-mail : DofinansowaniaBUR@cem-med.pl

telefon: 885 881 866

TRANSLATE