Zapraszamy na intensywne szkolenie praktyczne poświęcone nowoczesnym metodom leczenia uszkodzeń chrzęstno-kostnych. Kurs skierowany jest do lekarzy ortopedów i chirurgów, którzy chcą zdobyć i pogłębić wiedzę w zakresie biologicznej rekonstrukcji stawów oraz zaawansowanych technik operacyjnych przywracających funkcję chrząstki stawowej.
To wyjątkowe wydarzenie poprowadzi prof. Bogusław Sadlik – dyrektor Ośrodka Biologicznej Rekonstrukcji Stawów w Szpitalu Wielospecjalistycznym ORTHOS, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie chirurgii chrząstki w Polsce i Europie. Jego wieloletnie doświadczenie kliniczne, badawcze oraz praktyczne w operacyjnym leczeniu ubytków chrzęstno-kostnych czyni ten kurs niezwykle wartościowym i aktualnym źródłem wiedzy dla każdego specjalisty w tej dziedzinie.
Program szkolenia obejmuje:
- Biologię i metabolizm chrząstki stawowej
- Różnicowanie zmian zwyrodnieniowych i zapalnych stawu
- Diagnostykę obrazową uszkodzeń chrzęstno-kostnych
- Kryteria kwalifikacji pacjentów do leczenia operacyjnego
- Przegląd najnowszych technik rekonstrukcji chrzęstno-kostnych:
- AMIC (Autologous Matrix-Induced Chondrogenesis)
- OATS (Osteochondral Autograft Transfer System)
- BIOR
- Mielona chrząstka autologiczna
- Zasady leczenia rehabilitacyjnego po zabiegach rekonstrukcyjnych
Szkolenie łączy wykłady teoretyczne z praktycznym omówieniem procedur operacyjnych, opartym na realnych przypadkach klinicznych i doświadczeniu prowadzących. Dzięki takiemu podejściu uczestnicy zyskują wiedzę, którą mogą bezpośrednio przełożyć na praktykę w swoich ośrodkach.
Kierownik naukowy kursu: dr hab. n. med. prof. WSF Bogusław Sadlik
Dyrektor Ośrodka Biologicznej Rekonstrukcji Stawów z siedzibą w szpitalu ORTHOS w Komorowicach. Wykładowca w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Lekarz ortopeda w GO ON CLINIC we Wrocławiu.
Interesuje się chirurgią rekonstrukcyjna w obrębie stawu kolanowego oraz skokowego. Twórca techniki suchej artroskopii w kolanie, a także innowacyjnej metody biologicznej naprawy uszkodzeń chrzęstno-kostnych w stawie kolanowym z wykorzystaniem allogenicznych komórek macierzystych, pozyskanych z galarety Whartona sznura pępowinowego. Autor specjalnych narzędzi, tzw. chondrektomów, do artroskopowego opracowywania ubytków chrzęstnych.
Członek: Polskie Towarzystwo Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego (Prezydent 2016-2019), PTOiTr (Przewodniczący Sekcjii Chirurgii Kolana), PTArtro, International Cartilage Repair Society (Członek Komitetu Edukacyjnego 2016-2018), International Society of Arthroscopy Knee Surgery and Orthopaedic Sport Medicine European Society of Sport Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy
Dr n. med. Wojciech Klon
Lek. mjr WP Tomasz Nowak
Mgr fizjoterapii Julita Dorociak-Kowalska
Termin: 4 października 2025 r.
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa, budynek Mera Park Wawer — wejście B obok drogerii Rossmann — zapraszamy na 3 piętro
Koszt udziału: 5500 zł (zw)
Warunki udziału:
Kliknij przycisk Zapisz się i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.
Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM
Potwierdzenie zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.
Warunki rezygnacji:
W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.
Rezygnacja z udziału po 13 września 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.
Rezygnacja zgłoszona do dnia 13 września 2025 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.
Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa