lek. Łukasz Luboiński, dr n. med. Piotr Piekarczyk
Kierownik naukowy kursu: lek. Łukasz Luboiński
Ortopeda. Specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Szczególne obszary zainteresowań to rekonstrukcje wielowięzadłowe w obrębie kolan, osteotomie korekcyjne w tym rotacyjne kończyny dolnej, leczenie urazów tkanek miękkich, ścięgien i więzadeł, w tym przezskórna plastyka ścięgna Achillesa i leczenie zachowawcze uszkodzeń tego ścięgna. Specjalizuje się w operacjach rekonstrukcyjnych stawu kolanowego, biodrowego i ramiennego z wykorzystaniem technik artroskopowych i otwartych. Rocznie wykonuje około 450 operacji, w tym 150 rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego (ACL, PCL, PLC i rekonstrukcji wielowięzadłowych, oraz rekonstrukcji rewizyjnych), około 100 innych operacji rekonstrukcyjnych kolana (osteotomie korekcyjne, rekonstrukcje stawu rzepkowo-udowego, procedury naprawy chrząstki). Wykonuje około 80 artroskopii biodra rocznie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu specjalistycznych ośrodkach w kraju oraz podczas zagranicznych programów stażowych, w tym w Scarborough General Hospital w Toronto oraz Lewisham Hospital w Wielkiej Brytanii. Pracował m. in. w zespole Ortopedii Dziecięcej w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci oraz na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Pełnił obowiązki Lekarza Polskiego Związku Koszykówki (2008- do 2020), Konsultanta ortopedycznego Klubu Piłkarskiego Legia (2007-2011), a także konsultanta kadry narodowej Polskiego Związku Pływackiego (2004-2005) oraz lekarza zawodów WTA J&S Cup. W latach 2006-2010 w Klinice Reumoortopedii w Warszawie. Był także związany z Kliniką Ortopedii i Traumatologii CSK MSW w Warszawie, gdzie pełnił obowiązki starszego asystenta, a w latach 2012-2016 był Koordynatorem Departamentu Medycyny Sportowej CSK MSW w Warszawie. W czerwcu 2016 roku został mianowany Ordynatorem Oddziału Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej w Carolina Medical Center. Odpowiada za zarządzanie kadrą lekarską, blokiem operacyjnym i oddziałem szpitalnym oraz tworzenie standardów pracy zespołu medycznego.
Prowadzi szkolenia z technik operacyjnych – artroskopowych i rekonstrukcyjnych w zakresie stawu biodrowego, kolanowego i ramiennego, dzieląc się wiedzą ze specjalistami w kraju oraz za granicą. Wykłada w czasie kursów teoretycznych oraz praktycznych, a także prowadzi “live surgery”. Jest pomysłodawcą i założycielem Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Czynnie i bardzo aktywnie uczestniczy w programach szkolenia lekarzy w Polsce i zagranicą z technik artroskopowych ( SAPTA i SNACE)
Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych i sympozjach, w czasie których występuje z prelekcjami i odczytami poświęconymi zagadnieniom ortopedii i traumatologii sportowej. Publikuje także artykuły naukowe w czasopismach medycznych.
dr n. med. Piotr Piekarczyk
Specjalista w dziedzinie ortopedii, traumatologii oraz terapii regeneracyjnych stawów. Doświadczenie zdobył pracując na stanowisku Ordynatora Oddziału Traumatologii w Klinice Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W praktyce klinicznej skupia się na operacyjnym leczeniu złamań kończyn i miednicy, specjalizując się jednocześnie w prowadzeniu złożonych procedur operacyjnych u pacjentów z wielomiejscowymi obrażeniami.
Posiada wyjątkowe umiejętności w leczeniu ciężkich złamań przezstawowych oraz w operacjach rewizyjnych w przypadkach zaburzeń zrostu, zaburzeń osi kończyn, czy uszkodzeń materiałów zespalających. Ponadto jest uznanym ekspertem w protezoplastyce stawowej.
Jest pionierem w dziedzinie terapii regeneracyjnych stawów.
Termin: 28 lutego 2025 r. (piątek)
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer – wejście B ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa
Koszt udziału: 4400 zł (zw)
Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.
Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM
Warunki udziału:
Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.
Potwierdzenie zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.
W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.
Warunki rezygnacji:
W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.
Rezygnacja z udziału po 5 lutego 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.
Rezygnacja zgłoszona do dnia 5 lutego 2025 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.
Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa