social icon social icon social icon social icon
Zez – leczenie chirurgiczne
20/05/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy
Czas trwania
8:30-16:30
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Ilość miejsc
12

Kurs podzielony jest na dwie części.

Część pierwszą stanowią wykłady, podczas których omówione zostaną zagadnienia związane z anatomią mięśni okoruchowych, kwalifikacją do zabiegów zeza, przedoperacyjnym badaniem ruchomości gałek ocznych oraz planowaniem zakresu zabiegu.

Przedstawione zostaną podstawowe techniki operacyjne, stosowane w korekcji z uwzględnieniem stosowanych w trakcie zabiegów narzędzi oraz szwów.

Część praktyczna to doskonalenie technik operacyjnych na kadawerach tj. anatomicznych preparatach nieutrwalonych. Każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnego wykonania procedur na nieutrwalonych preparatach ludzkich.

Przy jednym preparacie podczas kursu pracuje 2 Uczestników.

Prowadzący: dr n. med. Aleksandra Jakubaszek dr Agnieszka Podedworny-Chustecka

08:30
Rejestracja uczestników
09:00
Powitanie uczestników. Omówienie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku kadawerowym
WYKŁADY
09:05
Anatomia i fizjologia aparatu ruchowego gałki ocznej. Rodzaje zezów i wskazania do postępowania operacyjnego. Techniki operacyjne w chorobie zezowej
11:30
Przerwa kawowa
WARSZTATY PRAKTYCZNE
11:45
Cofnięcie i skrócenie mięśnia gałkoruchowego
13:30
Lunch
14:00
Transpozycja mięśnia skośnego dolnego
16:30
Zakończenie kursu

dr n. med. Aleksandra Jakubaszek

dr Agnieszka Podedworny-Chustecka
Specjalista okulista pracujący w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie. Okulista posiada specjalne podejście i doświadczenie w diagnostyce i leczeniu: zeza, wada wzroku, gradówki, zapalenia spojówek, diagnozowania zaćmy czy innych chorób układu wzrokowego.

Termin szkolenia: 20 maja 2023 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej
Mera Park Wawer
ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 4200 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w programie, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie.
Warunki udziału: przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego faksem lub elektronicznie oraz dokonanie wpłaty po otrzymaniu potwierdzenia udziału, nie później niż w dniu spotkania.

Potwierdzenie zgłoszenia:
O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność.
Ilość miejsc ograniczona.
Przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zawierającym szczegółowe informacje organizacyjne oraz zasady płatności i numer rachunku bankowego Organizatora. Potwierdzenie prześlemy na około 10 dni roboczych przed terminem spotkania.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu „Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:
Rezygnacja z udziału po 1 maja 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 1 maja 2023 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne:
Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału 4200 zł (zw)

  Otrzymuj powiadomienia o najnowszych szkoleniach

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. i innych podmiotów z Grupy LUX MED komunikacji marketingowej, której celem jest w szczególności promocja usług oraz towarów oferowanych przez te podmioty, informowanie o wydarzeniach dotyczących ich działalności oraz promowanie pro-zdrowotnego stylu życia, przy wykorzystaniu moich danych.

  Administratorami Twoich danych są spółki z Grupy LUX MED czyli podmioty powiązane organizacyjnie lub kapitałowo z Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe, w szczególności adres e-mail oraz numer telefonu w związku udzielonymi nam zgodami na przesyłanie komunikacji marketingowej oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Przypominamy, że wyrażenie którejkolwiek ze zgód jest w pełni dobrowolne i że możesz w każdym czasie odwołać udzielone nam zgody. Kliknij tutaj aby zapoznać się z całą notą informacyjną.

  Nasi partnerzy
  • Net4doctor
  • Kroton
  • Carolina
  • Arthrex
  • Strauman
  • Poats
  • Kaldental
  • Alphabio
  • Techdaw
  • Ptu
  • Osto
  • Pte
  • Ptnw
  • Skn