social icon social icon social icon social icon
Akademia Anatomii Sekcyjnej | moduł 2. Anatomia narządów jamy brzusznej - praktyczny kurs na preparacie nieutrwalonym
07/10/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Cykl kursów kadawerowych dla fizjoterapeutów Moduł 2.   
Czas trwania
09:00-17:00
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Liczba Uczestników

Akademia Anatomii Sekcyjnej to 5 modułów.

Poniżej zagadnienia, terminy oraz Prowadzący poszczególne moduły.

Aby poznać więcej szczegółów, wystarczy kliknąć w tytuł szkolenia.

UWAGA: udział we wszystkich modułach – zniżka 10% – link do zapisu: Akademia Anatomii Sekcyjnej | Moduł 1-5. pełny udział w Akademii Anatomii Sekcyjnej – Centrum Edukacji Medycznej CEM

 

moduł 1 Kolano w praktyce fizjoterapeuty. Praktyczny kurs z pokazem anatomicznym

 

mgr Marcin Plenzler
dr n. med. Robert Śmigielski
mgr Dariusz Straszewski
nowy termin kursu: 02.03.2024
moduł 2 Anatomia narządów jamy brzusznej. Praktyczny kurs na preparacie nieutrwalonym

 

mgr Tomasz Jurkiewicz
dr n. med. Mateusz Maślanka
07.10.2023
moduł 3 Anatomia prawidłowa i kliniczna miednicy i narządów moczowo-płciowych dla potrzeb rehabilitacji

 

dr n. med. Mateusz Maślanka 03.12.2023
moduł 4 Kompleksowe usprawnianie po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego

 

mgr Marcin Plenzler 16.12.2023
moduł 5 Anatomia i biomechanika kręgosłupa lędźwiowego pod kątem terapeutycznym.
Praktyczny kurs z pokazem anatomicznym
mgr Tomasz Jurkiewicz
dr n. med. Mateusz Maślanka
03.02.2024

Zapraszamy na kurs “Anatomia narządów jamy brzusznej”, który zapewni Ci dogłębną wiedzę na temat struktury i funkcji narządów w jamie brzusznej. Ten praktyczny kurs, odbywający się na preparacie nieutrwalonym, pozwoli Ci zdobyć unikalne doświadczenie anatomiczne.

Cele kursu:

Poznanie anatomicznej budowy narządów w jamie brzusznej: odbywając ten kurs, zapoznasz się z anatomią narządów takich jak wątroba, żołądek, jelita, pęcherzyk żółciowy, trzustka i wiele innych. Będziesz miał/-a okazję zbadać ich położenie, kształt, relacje z sąsiednimi strukturami i ich funkcje.

Zrozumienie fizjologii i patologii narządów brzusznych: przeanalizujemy fizjologiczne funkcje poszczególnych narządów oraz omówimy najczęstsze schorzenia, które mogą wpływać na ich pracę. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej zrozumieć różnorodne objawy i problemy związane z narządami jamy brzusznej.

Nabywanie praktycznych umiejętności: podczas kursu będziesz miał/-a możliwość wykonywania różnych technik badawczych, takich jak dissekcja, identyfikacja struktur, lokalizacja punktów anatomicznych i ocena stanu narządów. Będziesz trenować swoje umiejętności obserwacyjne i manipulacyjne, co jest niezwykle istotne w pracy z pacjentami.

Dlaczego warto:

Rozbudowanie wiedzy anatomicznej: poznanie anatomii narządów jamy brzusznej jest niezwykle istotne dla terapeutów pracującymi z obszarem brzusznym. Posiadanie dogłębnej wiedzy anatomicznej pozwoli Ci lepiej rozumieć struktury i procesy zachodzące w ciele człowieka.

Umiejętności praktyczne: dzięki praktycznym ćwiczeniom na preparatach nieutrwalonych będziesz mógł/-a rozwijać umiejętności, które będą przydatne w pracy zawodowej. Nabywanie takich umiejętności jest niezwykle cenne i pozwoli Ci efektywniej diagnozować, planować terapię i wspierać pacjentów.

Wyjątkowe doświadczenie: kurs na preparacie nieutrwalonym to unikalna okazja, aby poznać anatomię w sposób autentyczny i zbliżony do rzeczywistości. To wyjątkowe doświadczenie może zapewnić Ci głębsze zrozumienie ludzkiego ciała i inspirację do dalszego rozwoju w dziedzinie medycyny.

Nie przegap tej okazji, aby zgłębić tajemnice anatomii narządów jamy brzusznej na praktycznym kursie na preparacie nieutrwalonym. Dołącz do nas i poszerz swoją wiedzę anatomiczną oraz umiejętności praktyczne już dziś.

09:00
Rozpoczęcie
09:05
Część teoretyczna: Podstawy fizjologiczne terapii wisceralnej | Zasadność stosowania terapii wisceralnej | Przypomnienie anatomii narządów jamy brzusznej i ich wzajemnych relacji
11:05
Przerwa kawowa
11:20
Część praktyczna w laboratorium: Przepona i jej otwory | W miarę możliwości sieć nerwu błędnego | Aparat więzadłowy każdego z narządów podprzeponowych | Otrzewna trzewna, ścienna, przestrzeń zaotrzewnowa
14:20
Przerwa na lunch
14:50
Część praktyczna w laboratorium: Pień trzewny | Zwoje nerwowe trzewny, krezkowy górny, dolny | Korzeń krezki i krezki okrężnicy
17:00
Zakończenie, rozdanie zaświadczeń

mgr Tomasz Jurkiewicz

fizjoterapeuta, dyplomowany osteopata
Absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu – Fizjoterapia – 2011; Absolwent Flanders International College of Osteopathy – 2018; Asystent w Still Academy of Osteopathy
Z CEM współpracuje od 2014 roku prowadząc kursy dla fizjoterapeutów w oparciu o nieutrwalone preparaty anatomiczne.
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Szpitalu Carolina (dawniej: Carolina Medical Center), Instytucie Rehabilitacji MIRAI, a obecnie prowadzi indywidualną praktykę OSTEOPRAKTYKA w podwarszawskich Łomiankach.

dr n. med. Mateusz Maślanka

Asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Starszy asystent w Oddziale Neurochirurgicznym Szpitala Dziecięcego im. Prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie przy ul. Niekłańskiej.
Ukończył szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie neurochirurgii w konsorcjum naukowo-szkoleniowym Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego i Oddziału Neurochirurgicznego w Szpitalu Dziecięcym im. Prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie.
Współpracuje z CEM od 2016 r. prowadząc kursy głównie w zakresie anatomii głowy i szyi w tym topografii dla potrzeb medycyny estetycznej, anatomii narządów wewnętrznych oraz anatomii funkcjonalnej dna miednicy zarówno dla lekarzy jak i fizjoterapeutów.

Termin: 7 października 2023 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 2100 zł brutto

Warunki udziału:
? Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia.
? Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  ?  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie

Potwierdzenie zgłoszenia:
? Liczba miejsc jest ograniczona.
? Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
? Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
? O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 15 września 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl.
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 15 września 2023 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo dla zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Med Coach to ceniony organizator szkoleń specjalistycznych dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Firma została założona w 2016 roku, z pomysłu małżeństwa fizjoterapeutów, którzy chcąc regularnie podnosić swoje kwalifikacje, postanowili zapraszać do współpracy Instruktorów z Polski oraz świata, umożliwiając wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w kursach na najwyższym poziomie.

Do dnia dzisiejszego nasz partner Med Coach zrealizował ponad 1000 szkoleń stacjonarnych i webinarów, a liczba absolwentów kursów przekroczyła liczbę 20 000! Wszystkie kursy Med Coach są dostępne na stronie www.med-coach.pl

Motto przewodnie Med Coach to ?szkolenia dla wymagających?.  Myśl ta wspiera misję firmy, czyli organizację szkoleń dla specjalistów fizjoterapii i osteopatii ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i organizacyjną.

Cieszymy się, że Med Coach jest partnerem organizacyjnym projektu Akademia Anatomii Sekcyjnej.

  Otrzymuj powiadomienia o najnowszych szkoleniach

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. i innych podmiotów z Grupy LUX MED komunikacji marketingowej, której celem jest w szczególności promocja usług oraz towarów oferowanych przez te podmioty, informowanie o wydarzeniach dotyczących ich działalności oraz promowanie pro-zdrowotnego stylu życia, przy wykorzystaniu moich danych.

  Administratorami Twoich danych są spółki z Grupy LUX MED czyli podmioty powiązane organizacyjnie lub kapitałowo z Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe, w szczególności adres e-mail oraz numer telefonu w związku udzielonymi nam zgodami na przesyłanie komunikacji marketingowej oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Przypominamy, że wyrażenie którejkolwiek ze zgód jest w pełni dobrowolne i że możesz w każdym czasie odwołać udzielone nam zgody. Kliknij tutaj aby zapoznać się z całą notą informacyjną.

  Nasi partnerzy
  • Net4doctor
  • Carolina
  • Arthrex
  • Strauman
  • Poats
  • Kaldental
  • Alphabio
  • Techdaw
  • Ptu
  • Osto
  TRANSLATE