social icon social icon social icon social icon
Chirurgiczne leczenie nowotworów powiek - od rozpoznania po techniki rekonstrukcyjne
25/11/2023
Szkolenie Płatne Kadawerowe
Praktyczny kurs kadawerowy

Czas trwania
09:00 - 17:30
Rodzaj
Kadawerowe
Kategoria
Płatne
Ilość miejsc
10

Praktyczny kurs kadawerowy z zakresu chirurgicznego leczenia nowotworów powiek – od rozpoznania po techniki rekonstrukcyjne został podzielony na 2 części – część wykładową, teoretyczną oraz część praktyczną w #cadaverlab – trening umiejętności pod okiem doświadczonego Instruktora – lek. Dominiki Białas.

Część pierwszą stanowią wykłady, podczas których omówione zostaną zagadnienia związane z najczęstszymi nowotworami powiek – epidemiologia, obraz kliniczny oraz budowa histopatologiczna, metody diagnostyczne stosowane w onkologii okuloplastycznej.

A także: praktyczne ogólne wskazówki dotyczące rekonstrukcji ubytków tkankowych oraz omówienie podstawowych metod rekonstrukcyjnych:

– pierwotne linijne zeszycie – wycięcie wrzecionowate i jego odmiany,

– płaty miejscowe: zsunięte, wyspowe, rotacyjne, transpozycyjne (przełożone),

– przeszczepy skóry.

Omówione zostaną również alternatywne metody leczenia nowotworów powiek oraz zasady postępowania w przypadku nieradykalnego usunięcia guza oraz wznowy procesu nowotworowego.

Część praktyczna to aż 4 godziny nauki i doskonalenia technik operacyjnych na kadawerach tj. anatomicznych preparatach nieutrwalonych. Każdy z Uczestników będzie miał możliwość samodzielnego wykonania procedur na nieutrwalonych preparatach ludzkich. Przy jednym preparacie pracuje tylko 2 Uczestników.

W zależności od stopnia zaawansowania Uczestników w #cadaverlab wykonywane będą:

biopsja  |  wolny przeszczep tarczki  |  podstawowe metody rekonstrukcyjne:

– pierwotne linijne zeszycie powieki
– wycięcie wrzecionowate i jego odmiany,
– płaty miejscowe: płat przesunięty ku przodowi, zsunięte w tym zsunięty płat tarczkowo – spojówkowy Hughes’a, płat romboidalny, rotacyjny,
– przeszczepy skóry, w tym rekonstrukcja ubytku resekcyjnego okolicy kąta wewnętrznego wolnym przeszczep skóry pełnej grubości zza małżowiny usznej,

Szkolenie w ramach kształcenia w zawodach medycznych.

Zapraszamy do zapisów (“Zapisz się”)

09:00
Powitanie uczestników
09:05
Omówienie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku kadawerowym, a także zasad korzystania z wyposażenia laboratorium i udostępnianych preparatów anatomicznych
09:10
Wykłady część I: Najczęstsze nowotwory powiek – epidemiologia, obraz kliniczny oraz budowa histopatologiczna | Metody diagnostyczne stosowane w onkologii okuloplastycznej | Biopsja – ścięcie styczne, biopsja sztancowa, nacięciowa (incyzyjna), wycięciowa (ekscyzyjna) | Praktyczne ogólne wskazówki dotyczące rekonstrukcji ubytków tkankowych oraz omówienie podstawowych metod rekonstrukcyjnych: - pierwotne linijne zeszycie - wycięcie wrzecionowate i jego odmiany, - płaty miejscowe: zsunięte, wyspowe, rotacyjne, transpozycyjne (przełożone), - przeszczepy skóry, | Omówienie alternatywnych metod leczenia nowotworów powiek, | Postępowanie w przypadku nieradykalnego usunięcia guza oraz wznowy procesu nowotworowego
10:45
Przerwa kawowa
11:00
Wykłady część II: Planowanie zabiegu oraz omówienie technik: - rekonstrukcji ubytków powiek niepełnej grubości, - rekonstrukcji ubytków powiek pełnej grubości: rekonstrukcje blaszki skórno – mięśniowej (najczęściej stosowane płaty oraz przeszczepy), | Odtwarzanie blaszki spojówkowo- tarczkowej powiek – wolny przeszczep tarczki, zsunięty płat tarczkowo – spojówkowy Hughes’a, - rekonstrukcji ubytku resekcyjnego okolicy kąta wewnętrznego (wolny przeszczep skóry pełnej grubości zza małżowiny usznej, płat z gładzizny, płat romboidalny)
13:00
Lunch
13:30
Zajęcia praktyczne w laboratorium #cadaverlab (na preparatach nieutrwalonych) - w zależności od stopnia zaawansowania grupy: biopsja - podstawowe metody rekonstrukcyjne: pierwotne linijne zeszycie powieki wycięcie wrzecionowate i jego odmiany, płaty miejscowe: płat przesunięty ku przodowi, zsunięte w tym zsunięty płat tarczkowo – spojówkowy Hughes’a, płat romboidalny, rotacyjny, przeszczepy skóry w tym rekonstrukcja ubytku resekcyjnego okolicy kąta wewnętrznego wolnym przeszczep skóry pełnej grubości zza małżowiny usznej, – wolny przeszczep tarczki
17:30
Zakończenie kursu. Wręczenie certyfikatów

lek. Dominika Białas

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizację z zakresu okulistyki uzyskała w Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus CLO w Warszawie. Od lutego 2011 r. do czerwca 2020 r. związana z Kliniką Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Od 1 lipca 2020 r. rozpoczęła pracę na stanowisku starszego asystenta w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Wykonała ponad 2500 zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii aparatu ochronnego oka – powiek oraz dróg łzowych.

Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i anti-aging. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych. Regularnie uczestniczy w kursach i kongresach z zakresu okulistyki, zarówno w kraju, jak i za granicą, także w charakterze wykładowcy.

Termin: 25 listopada 2023 r. (sobota)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 4400 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  –  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

• Kliknij przycisk „Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
• Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

• Liczba miejsc jest ograniczona.
• Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
• Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
• O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
• Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiernie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 6 listopada 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.

Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl. Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 6 listopada 2023 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych, w zależności od województwa. Instrukcja ubiegania się o dofinansowanie PARP/BUR – pobierz tutaj

Uczestników zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do kontaktu z Centrum Edukacji Medycznej – Osoba odpowiedzialna: Paulina Solińska

e-mail : DofinansowaniaBUR@cem-med.pl

telefon: 885 881 866

Koszt udziału 4400 zł (zw)

  Otrzymuj powiadomienia o najnowszych szkoleniach

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. i innych podmiotów z Grupy LUX MED komunikacji marketingowej, której celem jest w szczególności promocja usług oraz towarów oferowanych przez te podmioty, informowanie o wydarzeniach dotyczących ich działalności oraz promowanie pro-zdrowotnego stylu życia, przy wykorzystaniu moich danych.

  Administratorami Twoich danych są spółki z Grupy LUX MED czyli podmioty powiązane organizacyjnie lub kapitałowo z Centrum Edukacji Medycznej sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe, w szczególności adres e-mail oraz numer telefonu w związku udzielonymi nam zgodami na przesyłanie komunikacji marketingowej oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Przypominamy, że wyrażenie którejkolwiek ze zgód jest w pełni dobrowolne i że możesz w każdym czasie odwołać udzielone nam zgody. Kliknij tutaj aby zapoznać się z całą notą informacyjną.

  Nasi partnerzy
  • Net4doctor
  • Carolina
  • Arthrex
  • Strauman
  • Poats
  • Kaldental
  • Alphabio
  • Techdaw
  • Ptu
  • Osto
  TRANSLATE